Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Két gyökérkezelt felső metszőf...

Két gyökérkezelt felső metszőfog egymás mellett mennyire jó ötlet?

Figyelt kérdés
A felső bal egyesem már régen gyökérkezelve volt, és most a felső jobb egyesem is fáj. Korábban is fájt, de az orvos azt mondta, hogy várjak még, hátha elmúlik, mert két gyökérkezelt fog egymás mellett nagyon sebezhető, törékeny. De biztos? Most már lassan egy hete fáj, nem akar múlni.
2019. febr. 1. 17:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Az enyém is azt mondja, hogy a gyökérkezelés után elhal a fog, majd emiatt hamar letörik.
2019. febr. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem mindkét felső egyes és kettes gyökérkezelve lett, az egyik egyes egyszer reggeli közben apró darabokra tört (friss kiflibe... nem diót törtem), így a két egyesre korona került. Ahogy teltek az évek a kettesek színe vállalhatatlan lett ès hátulról szana-szét repedtek - a mai napig nem értem, hogy nem törtek szét azok is... Ezeket pár hónapja kihúzattam, most készül az új korona az első négyre (vagyis többre, hosszú story)
2019. febr. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Törékeny, ez igaz. Ugyanakkor szerintem nem feltétlenül törik el. Rokonomnak több mint 20 éve van így a foga, ami a te eseted, és nem tört el. A színe sajnos csúnya... De nem tört el. Persze ő szinte egyáltalán nem "használja", ha fogalmazhatok így. Nem harap rá az almára stb. Ugyanakkor most egy friss kiflit, ahogy az előző írta, ki tud kivédeni? Sajnálom az esetet. Persze mindenképp kezeltesd, nem lehetsz fogfajassal.


Egyébként ha törik a fog, akkor gyökérig törhet, és akkor húzni kell. Ezért ajánlják a koronát a gyokerkezelt fogra. Ugyanakkor egy fog 3-4 koronát bír el, utána valószínűleg húzni kell a fogat (elfogy a csont, amire ragaszthatjak).

2019. febr. 2. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem is 2 van elöl gyökérkezelve de nem egymás mellett. Az egyik lassan 10 éve és bár a puha dolgokat harapom a keményeket oldalt harapom. Semmi garancia hogy előbb vagy utóbb a puhába ne törne bele. Vigyázok rá de sosem lehet tudni. Ha fáj mást nem igazán tudsz tenni mint gyökérkezeltetni.
2019. febr. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!