Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogkő leszedés után normális...

Fogkő leszedés után normális a fogfájás?

Figyelt kérdés
90%-ban csak közepesen fáj, néha pár percre belenyilal. Normális dolog ez? Elég sok fogkövet kellett leszedni, ha ez számít.
2019. febr. 1. 19:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem 100%, de úgy tudom, hogy normális. Eddig fogkő borította a fognyakad, ami érzékeny, ha nincs védve. Elvileg az ínynek kéne takarnia, de éppen a fogkő miatt az lejjebb megy.


De ettől még persze jó, hogy leszedték, a fogkő alatt szépen buliznak a fogrontó bacik.


Ha pár nap alatt nem múlik el, akkor beszélj az orvossal, mit ajánl, vagy te is utánanézhetsz fognyaki érzékenységre való fogkrémnek.

2019. febr. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
2-3 napig nekem is érzékeny volt
2019. febr. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha be van gyulladva az íny, akkor simán fájhat a fog. Nekem egy plusz ínykezelés mulasztotta el a fogfajast. Teljesen biztosra mondtam, h a fogam fáj: rágásra nyilallt két hétig. Teljesen egészséges fog volt, nem tömött, ezért is furcsálltam. Aztán megmutattam az orvosnak, és az íny volt a ludas: szétnyiszáltam a fogselyemmel... Na nem durván, mert nem vérzett, de annyira elég volt, h begyulladjon.


Én még várnék a helyedben. Simán lehet, h az ínyed még be van gyulladva.

2019. febr. 2. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!