Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Egy popcorn héj ment a fogam...

Egy popcorn héj ment a fogam alá. A doki elvileg kiszedte, de a gyulladás nem múlik, már a fogam is érzékeny miatta. Lehet, hogy még mindig benne van?

Figyelt kérdés
Begennyesedett, begyulladt, az íny felpuhult. Majd mikor megmutattam a fogorvosnak (szerinte már akkor nem volt benne semmi) annyira felfeszítette, hogy azóta is puha és gyulladt, már érzékeny a fogam miatta, szerintem a foggyökeret kezdi érni a gyulladás. A doki szerint már nincs benne a popcorn darab, mi lehet a baj? És hogy lehet elmulasztani a gyulladást? Félek, hogy az egész fogsorom/fogam ki fog rohadni. Adott ecsetelőt nem ért semmit. Az orvos okozta a problémát szerintetek? Az íny nem feszül vissza, és szerintem azért kerülnek be oda a baktériumok. Mi lehet a megoldás?

2019. febr. 8. 01:20
 1/8 anonim ***** válasza:

Én csak gondolatolvasó vagyok, de sajnos nincs távolba röntgenlátásom.


Ha ott van, akkor majd kilökődik.

De ha tovább erősködsz, akkor a doki kihúzza a fogad.

2019. febr. 8. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha a gyulladás miatt nem mosod rendesen azon a helyen, akkor megtelepszik ott a lepedék és nem megy le a gyulladás. Mint egy önmagát gerjesztő folyamat, a lepedéktől nem tud gyógyulni, az érzékenység miatt nehéz alaposan tisztítani, ettől további lepedék kerül oda...

Cserélj fogkefét hogy tiszta eszközzel tudd mosni és a lehető legpuhább sörtéjű legyen (sensodyne vagy paradontax fogkefe). Napi minimum 2 fogmosás javasolt általában, de neked 3 is jó lenne. Használj naponta fogselymet és simítsd oda az íny alá is. Az ecsetelők és a szájvizek (corsodyl vagy eludril lenne a legjobb) nagyon hasznosak ilyen esetben, de csak akkor működnek, ha mellette megfelelő mechanikai tisztítás is van fogkefével. Ezek ugyanis csak az ínyre hatnak, a lepedéket nem lehet szájvízzel vagy ecseteléssel eltávolítani.

Fogkrémnek a paradontax a legjobb ilyen esetben.

Fogmosás: https://www.youtube.com/watch?v=fe4qy8BKCLw

2019. febr. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Amit a 2-es válaszoló ír, az teljesen jó! Nyugodtan követheted, amiket ajánl. Annyiban nem értek vele egyet csak, h a fogselymet óvatosan kell használni gyulladt íny esetén. Én jobban ajánlanám a fogzuhanyt, de annak is vannak ilyen esetben kockázatai. Szerintem ne használj fogselymet, de rád bízom.
2019. febr. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

3-as: pont hogy nagyon is kellene fogselymet használni! Épp azért, amit az első bekezdésemben is leírtam: a lepedéket el kell távolítani a lehető legalaposabban. Ha csak kíméled az ínyt éppen hogy azt éred el, hogy több lepedék telepszik oda.

Szájzuhanyt használni ilyen esetben viszont TILOS! A szájzuhanyt csak ép, egészséges íny mellett érdemes használni (ez sem helyettesíti sem a fogmosást, sem a fogselymezést!), a gyulladt íny vérbő, duzzadt és kevésbé tapad a foghoz. Az íny és a fog között így tasak alakul ki, ahol könnyen megül a lepedék. A szájzuhany csak mélyebbre tudja mosni ezt a lepedéket, mélyítve ezzel a tasakot is. Megfelelően otthon csak fogselyemmel lehet tisztítani. Ha így is nehezen gyógyul, akkor csak a rendelőben végzett professzionális fogtisztítás segíthet, amit szükség esetén időnként meg kell ismételni (ultrahangos depurátorral vagy speciális steril kézi eszközökkel).

2019. febr. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

kösz a válaszokat, adtam a zöld lájkot. na most közben átterjedt másik 3 fogamra is a téma, a fogak fájnak gyökérig ható fájdalom, harapás sem lehetséges, ég, szúr, stb. és az ominózus fog gyökere fent az arcüregemnél bedagadt. azóta kb 4 napja nyomom a fogselymet a fogközökben, és bizony elég sok lepedég ott megtelepedett. napi 3 fogmosás, meg 2x elrudil szajviz. azóta folyamatosan javul a helyzet, már vérzés csak nagyon enyhe. gyökéren a durranés kisebb. harapás már megy, de még fáj az egész. nyelvemmel hozzáérek akkor is érzem, hogy ott vmi nem stimmel. és a felpuhulás még mindig megvan. viszont csak 1 hónap múlva van időpontom a dokihoz. kell ezt sürgetni szerinted, vagy ez a tendencia így rendben van?


azt meg nem is értem legutóbb miért nem csinált semmit, látta, hogy gyulladt az egész fogyíny és felpuhult... f@@szért kell megvárni hogy bedurranjon...


még annyi, hogy anyámnak paradontózisa van, és nekünk colgate totált kellett eddig is használni különben vérzett az íny. szerinted ez a fogközti lepedéktől lehet, vagy rám is ez a sors vár?

2019. febr. 12. 12:50
 6/8 A kérdező kommentje:

ma este már nem vérzett az íny! egyáltalán! reggel elég durván megfogselymeztem az érintett fogakat, az agyamig hatolt a az idegfájdalom, lezsibbadt a fél arcom, de megérte. szereztem új fogkefét, jobb fogselymet. már most óvatosabban toltam.


viszont ez a felpuhulás, nem akar múlni. ez ha úgy marad, akkor az ott egy gócforrás, bármikor bekerülhetnek a baktériumok az érzékenyebb foggyökér közeli részekhez. gyakorlatilag onnan indult az egész rontás... van arra esetleg vmi módszer, hogy azt visszafeszítség a fogra? lézer, égetés, bármi.

2019. febr. 13. 02:58
 7/8 anonim ***** válasza:

Az egészséges íny képes arra hogy magától visszafeszüljön a fog köré. Viszont az íny csak a csontra tud visszatelepedni, közvetlenül a fogra nem (se a zománcra, se a dentinre). Indokolt, súlyos esetben lehet végezni olyan kisműtétet, amikor csontpótló vagy regeneráló anyagot helyeznek az előzetesen áttisztított tasakba. Ez így viszont már nem az általános fogászat témaköre, hanem parodontológus szakorvos kell hozzá.

Amíg nincsen nagyobb probléma (pl. foglazulás), addig én csak azt tudom tanácsolni, hogy legalább 3 havonta vissza kell járni a fogorvoshoz (akár dentál higiénikus is csinálhatja) hogy megkapargassa a fogat (professzionális fogtisztítás, kürettálás). Szükség esetén pedig beutalnak egy parodontológushoz.

Nem ismerem ezt a rendelőt, de itt írnak bővebben az ilyen kezelésekről: [link]

2019. febr. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Zsozsi79 válasza:
Sziasztok! A problémám 3 hónapja kezdödött, amikor a bal felsö utolsó fogam körül a fogìny begyulladt. Ezt követöen,ez a gyulladás a fog körül kezdett alábbhagyni, de mintha mélyen a fogcsúcs irányába haladt volna. Ezután elmentem fogorvoshoz, aki vizsgálat után mindent rendben talált, a tanácsa csupán annyi volt, hogy használjak fogpasztát. A probléma sajnos nem múlt el, söt kiegészült egy olyan jelenséggel, hogy evés után nem sokkal gyulladásszerü érzést éreztem mélyen a fogìnyben és bizsergö érzést váltott ki különbözö irányokban: fül, szem, fej és nyak. Ezután újra fogorvos ( másik orvos), aki röntgent csinált és ö is mindent rendben talált, feltételezése szerint nyálkö lehet a probléma forrása, fül-orr-gégészhez küldött tovább. Ö feji és nyaki MRT-re küldött. Az eredményt egy másik orvossal közösen kiértékelték, de semmit nem találtak. Ezután fogorvoshoz küldött vissza további vizsgálatok miatt. A 3. fogorvos csinált még egy röntgent, ahol szintén nem talált semmit. A probléma továbbra is fennáll többnyire evés után. Ilyenkor mintha lenne valami mélyen a fogcsúcs és a foghús között és rohamos tempóban mintha terjedne szét a véráramban, mint mikor az ember egy injekciót kap. Van ötletetek, hogy mi okozhatja ezt a furcsa érzést? Attól félek, hogy baktérium kerül a véráramba, csak nem tudom hogyan. Keletkezhet egy járat anélkül, hogy ez bárkinek feltünne? Elöre is köszönöm a válaszokat.
2020. dec. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!