Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tényleg elég fájdalmas beavatk...

Tényleg elég fájdalmas beavatkozás volt egy törött felső metszőfog előkészítése (lecsiszolása) koronázásra?

Figyelt kérdés
Egy kedves fogorvoshoz kerültem, mint asszisztens, és egyszer megjegyeztem szóban, hogy elképesztő, hogy minden fogorvosi beavatkozást fájdalommentesen csinál. Erre azt mondta, hogy régen a 80-as évek eleje óta fogorvos, sajnos nem így volt, sokkal fájdalmasabb volt minden, mint ma. Valóban egy törött frontfog lecsiszolása is komoly fájdalommal járt?

2019. febr. 11. 15:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen. Ma se biztos, hogy teljesen fájdalommentes, mert a gyulladásra nem hat az érzéstelenítő. Ez főleg gyulladt fog gyökérkezelésekor szokott előfordulni.
2019. febr. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
A 80-as években már adtak érzéstelenítőt, ami ugyan messze nem volt olyan korszerű, mint a maiak, de egy törött metszőfog lecsiszolása nem fájt semmivel jobban egy egyszerű tömésnél. A frontfogak egyébként is egy gyökerűek, sokkal könnyebb az érzéstelenítése, mint egy 3 gyökerű fognál. Kérdésedre válaszolva, mégha törött gyulladt felső frontfogról is van szó ennek rendbe tétele nem igazán okozott komoly fájdalmat a páciensnek.
2019. febr. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem most csinálták, bizony tud fájni
2019. febr. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És neked egész pontosan mit csinálnak a fogaddal?
2019. febr. 12. 07:52
 5/7 anonim ***** válasza:

Kíváncsi lennék ki ez a fogorvos!

Sok mindenen túl vagyok már fogászati szempontból, de olyan még nem volt hogy az èg világon semmi nem fàjt (több fogorvosnàl ès szájsebèsznèl voltam). Nekem most a bal 3tól jobb 6ig csiszolták le, aztán a 2 kettest ès a 4est mégis kihúzták mert túl nagy ciszta volt rajtuk (maximális èrzèstelenítés mellett is nagyon fájt), ezekre került végig korona (mèg a vàzpróbák is fájtak, főleg az első!!) (A kettesek és a 4es is gyökérkezelve volt egyébkènt)

2019. febr. 12. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
De maga a csiszolás is nagyon tud fájni? Mennyi idős vagy, ha nem vagyok indiszkrét?
2019. febr. 12. 08:34
 7/7 anonim ***** válasza:

Plussz injekciót is adtak menet közben, mert fájt; szóval igen 😅

31 vagyok :S

2019. febr. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!