Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit tehetnék? Mit ajánlanátok?...

Mit tehetnék? Mit ajánlanátok? Mandulakő okoz e fogproblémát?

Figyelt kérdés

30 éves vagyok csak egy nagyörlő és egy kisörlő hiányzik, de nagyon elkezdtek romlani a fogaim. Összesen 6 fogam nincs tömve...:( Amúgy jól állnak a fogaim de némelyikben már borsónál is nagyobb a tömés. Hiába csináltatom meg. Néhány év alatt a tömés mellett újraszuvasodik... 2 idegelt fogam van már...:(

A legbosszantóbb az hogy használom a fogselymet esténként, meg minden este mosom a fogam. Kivárom az étkezés után az 1 órát hogy megmoshassam. Egészségesen étkezem. Teljes kiőrlésű cuccokat eszem, minden nap eszek nyersen 1-2 gyümölcsöt. Kólát nem iszom Dohányozni és alkoholizálni sem szoktam. Tudtommal a fogaknak jót tesz a kálcium, szeretem a mákot amibe rengeteg van, átlag embernél jóval többet fogyasztok el belőle...

Tavaly meg idén már 30szor voltam fogászati kezelésen...és kb 3 havonta veszek észre egy újabb lyukat...na meg közben kicserélgettük az amalgán töméseket mert hát azok is szuvasodtak a szélén...

Rohadt bosszantó hogy nem érek a végére, pedig rajtam nem múlik, nem tudom mit kéne tennem...

A legbosszantóbb hogy ennyire igazságtalan az élet. Van ismerősöm aki a fogkefét sem ismeri, kólát iszik kólával és idősebb nálam mégis hibátlan a fogsora...én bezzeg elég sok mindent megteszek értük és nem érek semmi sem...


Apropó:

Fél éve vettem észre hogy vannak mandulaköveim, amit hiába nyomkodok ki hamar újratermelődik. Lehet ehhez köze a fogromlásnak?



2019. febr. 20. 00:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem, a kettőnek nincs köze egymáshoz.

"pedig rajtam nem múlik". Vagy mégis, csak nem tudsz róla. Fogköved szokott lenni?

2019. febr. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Most már van pici kb 2 éve, de azóta mindig volt fontosabb így a szuvasodott fogakat csinálta meg az akkori fogorvosom. Bár nem értettem az előző fogorvosom hogy egy tömés mellett miért nem tudta megcsinálni (fogkőeltávolítás)...meg mindig csak 1 fogat csinált. A mostani egyszerre többet is megcsinál amellett hogy már a fogkövet is leszedte. Látványos fogkő csak az utolsó bölcsesség fogaimon voltak
2019. febr. 20. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!