Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ti alapállapotban hogyan...

Ti alapállapotban hogyan tartjátok az állakpcsotokat?

Figyelt kérdés

Ez egy fontos kérdés nem viccnek szántam. Mindjárt el is mondom miért..

Tehát arra lennék kíváncsi hogy ti alapállapotban, pl. mikor buszoztok, villamosoztok és nem használjátok a szátokat (se rágó, se beszélés stb.) akkor hogyan tartjátok az állkapcsotokat?

a, a nyelvetek a két fogsor között van

b, összeszorított állkapcsok

c, finoman egymáshoz illesztett fogsor vagy

d, nyitva van a szátok :)


Ez már régóta parám hogy nem tudom hogy rakjam a számat XD. És egy ideje már az állkapcsom is kattog, ropog mikor rágok ami elég para. Szóval ezért gondolom hogy lehet rosszul tartom a szám vagy valami és ezért alakult ki ez a kattogás.


Köszi a válaszokat!



2019. febr. 22. 22:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az ajkam csukva van, de a két fogsorom nem ér össze, van egy kis rés.


Ha folyton összeszorítod, elfáradsz, szerintem azt senki sem csinálja. De lehet, hogy éjszaka öntudatlanul szorongatod/csikorgatod, attól lehet a kattogás is.

2019. febr. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szám csukva, fogsorok nem érintkeznek, vagy csak kicsit, állkapocs lazán. Kb ez az egészséges.
2019. febr. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A tankönyvszerű a lapszerint érintkező ajkak, és a fogak közt 2-3 mm.
2019. febr. 22. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Metionin ***** válasza:
Pont ahogy az előző írja. Ajkak csukva de a 2 fogsorom közt van egy kis rés.
2019. febr. 23. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

felig meddig nyitva van.

a fogaim teljesen ossze vannak csukva de az ajkaimat sajnos kenyelmetlen teljesen osszecsukni olyan nagyok a fogaim. 17/L

2019. febr. 23. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
update: voltam a fogorvosnál aki fogszabályzót akart volna nekem adni, röpke 180 ezerért igérte hogy segit a kattogást csökkenteni :D
2019. márc. 27. 10:33
 7/7 anonim ***** válasza:
180 ezer nem is olyan sok érte... De persze neked kell mérlegelni, hogy a pénz és a sok macera megéri-e az eredményt.
2019. márc. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!