Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás után fehéres barnás...

Foghúzás után fehéres barnás a seb felszíne?

Figyelt kérdés

Ma reggel volt 2 napja, hogy kihúzták a bal alsó 7 es fogat, sajnos a gyökérkezelés nem segített rajta és csúnyán begyulladt a gyökér körül és nem lehetett megmenteni. Vérdugó szerintem szépen kialakult, mindent próbálok betartan amit az orvosom elmondott, de ma reggel megijedtem mikor fogmosás után megnéztem, barnás fehéres réteg van a fogam helyén, enyhén szoktam érezni kellemetlen szagot is de nem vészes. A fog helye nem fáj, szokott néha sajogni de szerintem az normális lehet ilyenkor.

Nemtudom hogy túlparázom e a dolgot vagy vissza kellene mennem megmutatni a fogorvosnak, nem szeretném ha begyulladna... :/ próbálok figyelni rá hogy étel ne kerüljön a sebre/bele, de annyira nem tudom kontrollálni hogy biztos ne menjen oda semmi, mivel alsó fogról van szó. A seb elkezdett már szűkűlni, de van még hézag a két oldala között, és egy kicsi meder is van közöttük, remélem egy így a normális.

Ez volt az első foghúzásom nemtudom mire kell számítani, mennyi idő a gyógyulás stb. Tanácsot szeretnék kérni tőletek, hogy hogyan tudnám tisztán tartani a fogam helyét, és elkerülni a fertőzést.


2019. febr. 24. 16:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Simán varrasodik, csak a szájban a nedves közeg miatt nem úgy néz ki, mint a bőrödön.

Szóval nyugi, nincs gond.

2019. febr. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Most vettem észre, kicsit szürkés zöld a hámréteg rajta, lehet belőle gond?
2019. febr. 24. 20:17
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha vérdugó benne van, akkor az megvédi a sebet a fertőzéstől.

Ne egyél azon az oldalon és tisztítsd fogmosáskor a seb körül is puha fogkeféével, 4-5 napig kerüld a tejet és tejterméket, a fájdalom 2 nap után még normális.

2019. febr. 25. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Meddig kell vigyázni a sebre? Mikortól lehet enni és inni úgy ahogy foghúzás előtt? A vérdugó szerintem benne van bár van egy kis mélyedés a helyén így nem tudom pontosan...de remélem nem lesz gond vele.
2019. febr. 25. 13:51
 5/16 A kérdező kommentje:
Tegnap este fogomosáskor láttam egy kis vért, de azóta rendben van. Az ínyem kicsit duzzadt és piros még 3 és fél nap után.
2019. febr. 25. 13:55
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Ameddig a vérdugó benne van és nem húzódott össze a seb, addig vigyázz rá.
2019. febr. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Nekem 2 hete húzták és még ott egy kis lyuk, fehéres valami van benne. Orvos azt mondta Gigisollal öblögessek.
2019. febr. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Ötödik nap után nagy lyuk a fog helyén, de kezd összehúzódni az ínyem. A lyuknak fekete az allja, gondolom az a vérdugó. Normális az hogy mélyedés van ott és nincs teli alvadt vérrel?

Vettem gingisolt, ma öblögettem vele először. Látom alkohol tartalmú, remélem nem okoz majd problémát az alkohol..

2019. febr. 27. 18:37
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Enyém sincs tele vérrel, de szerintem nekem nem is nagyon alakult ki, mert alsó, hátsó fog, és a nyelvem minden nyelésnél összenyomta a sebet. Talán ezért is picit gyulladt volt az ínyem, amikor a fogorvosnál voltam, ezért kellett öblögetnem gingisollal, de Phlogosol volt otthon és azt használom most.

Ha neked nincs vele gond, akkor nem kell a gingisol, vagy jól hígítsd fel.

2019. febr. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy nekem már 2 hete volt a foghúzás és még mindig van egy kis lyuk a fog helyén, tegnap fehéres valami volt benne, de mára kitisztult.
2019. febr. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!