Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás után fehéres barnás...

Foghúzás után fehéres barnás a seb felszíne?

Figyelt kérdés

Ma reggel volt 2 napja, hogy kihúzták a bal alsó 7 es fogat, sajnos a gyökérkezelés nem segített rajta és csúnyán begyulladt a gyökér körül és nem lehetett megmenteni. Vérdugó szerintem szépen kialakult, mindent próbálok betartan amit az orvosom elmondott, de ma reggel megijedtem mikor fogmosás után megnéztem, barnás fehéres réteg van a fogam helyén, enyhén szoktam érezni kellemetlen szagot is de nem vészes. A fog helye nem fáj, szokott néha sajogni de szerintem az normális lehet ilyenkor.

Nemtudom hogy túlparázom e a dolgot vagy vissza kellene mennem megmutatni a fogorvosnak, nem szeretném ha begyulladna... :/ próbálok figyelni rá hogy étel ne kerüljön a sebre/bele, de annyira nem tudom kontrollálni hogy biztos ne menjen oda semmi, mivel alsó fogról van szó. A seb elkezdett már szűkűlni, de van még hézag a két oldala között, és egy kicsi meder is van közöttük, remélem egy így a normális.

Ez volt az első foghúzásom nemtudom mire kell számítani, mennyi idő a gyógyulás stb. Tanácsot szeretnék kérni tőletek, hogy hogyan tudnám tisztán tartani a fogam helyét, és elkerülni a fertőzést.


2019. febr. 24. 16:53
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Nekem is leghátsó alsó fogam lett kihúzva szóval nekem is nehezen alakult ki a vérdugó szerintem. Kicsit zavar a nagy lyuk mert mindig vigyáznom kell hogy ne menjen bele étel, de akárhogy vigyázok rá akkor is megy bele de kitudom tisztítani általában. Mostmár fehéres a seb belseje, nem fekete. Remélem nem fog elfertőződni, mert nem akarom mégegyszer átélni az egészet...
2019. febr. 28. 19:47
 12/16 anonim ***** válasza:
57%
Szia. Nekem detto ugyanez annyi különbséggel hogy nekem tegnap húzták ki... Nekem nem volt gyokerkezelve hanem régebben letört fellett építve gondolom begyulladt vagy a bölcsessegfog miatt ráment a gyulladas mert az is nehezen jon ki hol elindul hol nem..szoval szombaton begyulladt pukli jött ra nagyon fajt talyog lett rajta elmentem maganrontgenre majd házi fogaszatra es mutatta a doki hogy tele van gennyel a gyökér fele.. Kaptam dalacint hogy lehúzza a gyulladást es ki kellett húzni a fogam.. Nekem meg friss de nekem is meg tele van vérrel vigyázok mindenre de az a fájdalom brutál.. 3 oran at tartott tegnap es ma is mire elmult a fajdalom. Vegig a bal fejem nyakam fülem lüktetett pedig cataflam 50 mgosat irt fel na meg az anti.. Remelem ettol rosszabb nem lesz mar. Nekem azt mondta ne oblogessek semmivel se nagyon fura hogy igy 33 eves fejjel oda egy fogam es brutal körülmények kozott lett oda.. 😢😢
2019. febr. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Foghúzás után valóban nem szabad öblögetni, de amikor már nincs vérdugó, akkor lehet, sőt néha kell is.
2019. márc. 1. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Gingisollal próbálok "öblögetni" eddig úgy vettem észre, mintha elősegítené a seb összehúzódását, meg ugye fertőtlenítő hatása is van. Azért tettem idézőjelbe mert csak tartom a számban a folyadékot, nem nevezhető öblítésnek...

Még lenne egy kérdésem, ha maradna a lyukban ételmaradék mikor lezáródik majd a lyuk, akkor az később ki fog lökődni, vagy problémát okozhat? Ha látom hogy maradt benne étel akkor azt óvatosan kipiszkálom belőle, de nem merek nagyon nekiesni, nehogy felsértsem a vérdugót, vagy az ínyem.

2019. márc. 1. 18:13
 15/16 anonim ***** válasza:
Én így 2 hét után jól kiöblögetem és nem marad benne étel, amúgyis ott van még a seb alján a váladék, ami védi a sebet az elfertőződéstől.
2019. márc. 2. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Briguus válasza:
Sziasztok nekem is tudna valaki választ adni?tegnap huztak 2fogam egymas mellett es nekem eloszor piros volt a verdugo most pedig sokkal kisebb es fekete korbe pesig szurkes..ez normalis?
2022. jún. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!