Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzó feltétele utám...

Fogszabályzó feltétele utám rosszul harapok?

Figyelt kérdés
Egy napja tették fel a fogszabályzót. Már a fogorvosnál egyből éreztem, hogy nem úgy "záródnak" össze az alsó és felső őrlő fogaim, mint eddig, pedig csak a fogaim külső felén vannak brackettek, tehát elvileg semmit nem kéne befolyásolnouk. Evéskor is, ha rágok, nagyon zavar. Kicsit olyan, mint amikor barázdazárást csinálnak, és túlságosam sok anyagot tesz a fogba, kellemetlen, amikor összezárom. Csak azért érzem így, mert még érzékeny a fogam? Miért lehet ez?
2019. márc. 12. 09:54
 1/8 anonim ***** válasza:
A fogszabályzó a külső fogaidon van és mégis hogy ne zavarna? Tudsz harapni? Miféle fogszabályzód van? Én nem tudtam és azóta sem tudok harapni. 5 hónapja van fent. Egyébként nem is ajánlott. Nem kaptál útmutatót? Ne harapdálj inkább.. Óvatosan puhát szabad enni az első pár napban. 48 óra a ragasztó teljes kötési ideje.
2019. márc. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Elolvastad a kérdés alatti részt? A "harapást" nem úgy értettem, hogy beleharapok egy almába, és az nem megy (tudom, hogy nem ajánlott harapni) hanem hogy amikor ÖSSZEZÁROM a fogaim, valahogy rosszul illeszkednek a hátsók.
2019. márc. 12. 10:50
 3/8 anonim ***** válasza:
Nyugodt lehetsz még pár ilyennel találkozni fogsz.. Majd meglepetés lesz melyik nap melyik fogad fog fájni. Egyébként kaptál gyűrűt? Mert akkor valószínű a ragasztót érzed, kicsit "megemeli" a fogad, olyan mintha lenne rajta egy tömés ami magasabb mint kellene.
2019. márc. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem, nincsen gyűrű, csak mindegyiken brackett.
2019. márc. 12. 17:19
 5/8 A kérdező kommentje:
De pont ilyen érzésem van, hogy magasabban van, mint kellene...:D csak nem értem mitől.
2019. márc. 12. 17:19
 6/8 anonim ***** válasza:
Esetleg lehetséges hogy a brackettragasztó anyagból véletlenül került egy kicsi a fogad tetejére. Bár alapvetően a fogszabályzás célja többek között a harapás rendbetétele is, ezért előfordulhat hogy ahogyan a fogakat mozgatják, egy időre kényelmetlen lesz összeharapni. Biztosat az orvosod tud mondani: hívd fel vagy menj be hozzá a héten.
2019. márc. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor lehet csak szokatlan. Egy nap alatt biztos nem mozdult annyit, hogy azért érezd úgy, mondanám hogy tényleg lehet a brekett ragasztó, de az meg nem hiszem hogy akkora adag lenne, hogy megérezd. Meg mit keresne a fogad tetején. Nem lehet hogy csak feszíti a fogadat és nem érzel vele rendesen? Nekem amikor feltették, nem elég hogy fájt, de még úgy is éreztem ha hozzáértem a fogaimhoz mintha halottak lettek volna, mintha nem az enyémek lennének.
2019. márc. 13. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Megpróbáltam tükörben megnézni/lefotózni, csak nehéz, mert a leghátsó fogam... Tényleg úgy néz ki, mintha a ragasztó valahogy odafolyt volna! Amit látok, az egy kis hegyes "kitülemkedés", ami a fogam árnyalatával nem igazán van összhangban. Tulajdonképpen az a fogam "pici" és kicsit kifelé áll, így simán lehet, hogy nem volt elég nagy a külső felület, amire ráragasztotta. Csak fura, hogy amikor megemlítettem a fogszabályzó felrakása után RÖGTÖN a fogorvosomnak, hogy valami nem okés, ő megkért, hogy zárjam össze a szám, vetett rá egy pillantást, majd azt mondta nincs ezzel semmi baj... :/
2019. márc. 14. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!