Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelés után kiesett a géz?

Gyökérkezelés után kiesett a géz?

Figyelt kérdés

Múlthét kedden voltam fogorvosnál. A bal felső ötöst gyökérkezelte. Nem tett bele tömést csak egy kis darab gézt. Viszi t ez a géz ma kijött a fogamból és nost egy óriási lyuk van rajta. Még soká kell visszamennem. 2 hét múlva. Nem lesz ebből baj

? Nem fertőződik el így a gézlap nélkül?

Előre is köszönöm a választ!


2019. márc. 16. 19:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Igazából olyan sokat nem oszt és nem szoroz. A baktériumnak a vattagombóc olyan, mint az embernek Városliget. Könnyebben átsétálsz egy szántóföldön, de az a pár fa nem fog ki rajtad.
2019. márc. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2019. márc. 17. 11:44
 3/5 anonim ***** válasza:
Jézusmária. Legalább az orvost hívd fel!! Ki a bánat mondta azt hogy ez nem baj? Ha nem lenne baj akkor mondta volna hogy ki fog esni de ne ijedj meg. Szerintem nagyon is vissza kell menned, de minimum hívd fel. Amúgy gondolom ez gyógyszeres tömés akart lenni, csak nem értem miért nem fedték be. Nekem lezárták fedőtöméssel és újra kifúrták 3 hét után, akkor kaptam meg a gyökértömést. 3 hetet meg azért kell várni, hátha a fogad még begyullad, vagy maradt benne még ideg, az idő alatt ez kiderül és ne kelljen feleslegesen gyökértömésért fizetned, ha begyullad és a végén ki kell húzni.
2019. márc. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Azért hagyta nyitva,hogy kiürülhessen a genny a foggyökerén keresztül,teljesen normális eljárás lenne, ha nem 2hét múlva kellene visszamenned, általában pár napot szoktak mondani, max 1hét.

Január végén voltam hasonló helyzetben egy alsó 7es fogammal, sokat szenvedtem vele, és a fogorvosom is, hiába gyógyszerezte többször, nem akart a gyulladás elmúlni, így nyitva hagyta a gyökerét...és nem akarlak elkeseríteni, de nekem ez sem vált be, és mégtöbbet szenvedtedm a fogammal, és így a foghúzás mellett döntöttem. 3 hete volt a foghúzásom, azóta nagy megkönnyebbülést érzek az állkapcsomban, előtte mindig fájdogált itt-ott sosem volt rendben teljesen.

Egyébként nembaj hogy kiesett a gézlap, csak öblögess naponta töbször, és figyelj a szájhigiéniára.

2019. márc. 18. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem érzem hogy fajna. Sőt igazaból semmit sem érzek. Olyan mint egészséges korában csak egy nagy lyukkal. Néha érzem hogy jön belőle valami.. Talán a genny lehet az? Gondolom nagyon be lehetett gyulladva mert rettentően fajt. Bírom a fájdalmat de ez sírásig tartott. A szuri megváltás volt.

Mindenesetre nagyon figyelek hogy bele ne menjen valami. Ovatosan eszek. Gyakran mosok fogat. Oblogetem.

2019. márc. 19. 04:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!