Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Sikertelen beletört foghuzás...

Sikertelen beletört foghuzás utáni műtét milyen?

Figyelt kérdés

Két napja voltam a körzeti orvosnál, nem tudta ki húzni..a részletekbe nem mennék bele inkább. A lényeg...hogy kétszer is próbálta nem ment. Lyukas fog -letort. Ő megjobban le roncsolta. Elmozdította a helyéről és kissé bele tört.

A szájsebészeten csak 7 nap múlva kaptam időpontot... Ők sem tudnak pontosan ki tudják húzni, vagy metszeni kell. Én úgy gondolom ki lehet húzni, mivel szinte a teljes fog meg van, szóval van mibe kapaszkodni, csak le van törve és elmozdítva.



2019. márc. 23. 01:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem fogorvos mondta régebben, hogy AZONNAL beutalja a pácienseit szájsebészetre SORON KÍVÜL, ha ő (sajnálatos módon) eltörné/beletörné húzásnál! Ezen kívül, hogy metszeni kell-e, a szájsebészeten eldöntik. Nem értem, miért várat meg téged 7 napig... Frissen tört foggal enni sem lehet általában.
2019. márc. 23. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is így jártam. Hátsó fogamat nem tudta kihúzni a doktornő, de beletörte. Nekem csak egy kis csonkja maradt kint, a többi letört. Doktornő bocsánatot kért, mondta, hogy inkább nem próbálkozik, mert szerinte hiába adott érzéstelenítőt, csak pokoli kínok között tudná kihúzni. Másnap elmentem egy maszek fogorvoshoz, aki szépen kivéste, és kiemelte a gyökeret. Mondta, hogy nem csodálkozik, hogy az érzéstelenítő nem használt, hiszen a gyökér alatt gennyes tályog volt. Szerinte röntgent kellett volna csinálni (amit ő meg is tett), és nem hozzányúlni a foghoz amíg a tályogot nem kezelik ki. Ő is folyamatosan közvetlenül az érzékeny részre nyomta az érzéstelenítést, ezért nem éreztem semmit.
2019. márc. 23. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell kimetszeni, nekem egy hét alatt szedte ki a doktornő két fogamat (vagyis ami marart belőle) amiket sajnos elhanyagoltam és az évek alatt széttört a koronájuk, csak a gyökér maradt és egy ilyen csavarhúzó szerűséggel aminek tompa a hegye azzal csavargatta és kijött, fájdalom nélkül. Na de ahány száj, annyi féleképpen állnak a fogak.
2019. márc. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kedves előző, nagyon változó. Látatlanban a metszést nem lehet megítélni akkor se, ha mi fogorvosok volnánk. Én azt nem értem, miért nem kapott szájsebészeti beutalót azonnal, soron kívül. A legtöbb esetben nagyon fájdalmas, rosszabbodó, és enni se tud sok így járt illető, amíg szájsebész ki nem szedi rendesen (és szilánkmentesen).
2019. márc. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!