Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi pontosan a különbség a 4...

Mi pontosan a különbség a 4 fogszabályzó között?

Figyelt kérdés

Fém

Fém önligirozó

Porcelán

Porcelán önligirozó


Jól gondolom hogy a porcelán sokkal esztétikusabb? Kevésbé feltűnő? De pontosan mit jelent az önligirozás? Olvastam utána, de szeretnék személyes tapasztalatokat is. Ki milyet hord/hordott?


Lehet-e felülre porcelánt alulra fémet tenni?

Most tervezek fogorvoshoz menni és szeretnék előre tájékozódni.


2019. márc. 25. 16:15
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy neked melyik ideális a fém vagy a kerámia, a fogaid állapota és a fogorvosod hozzáértése dönti el. Én nem választanám az önligírozót. Sokkal lassabban haladnak vele, olyan tessék lássék van is valami a fogaidon, de minek, majd plusz egy évvel tovább tart a kezelés. Ráadásul a gumiknál sokkal nehezebb tisztítani. És most még azt gondolod ez kit érdekel, majd akkor szép lesz a fogad ha leszedik. Hidd el számít. Nem elég hogy rajta a sok fém (nekem fém van, gyorsabb és nagyobb erőt lehet vele kifejteni) próbálod hogy ne legyen kajamaradékos állandóan, de mégis olyan irtózatos gyors módon színeződik és fogkövesedik a fogad, hogy már utálod az egészet. Nem ajánlanom a gumis verziót. Még így is elképzelhető, hogy a sima brekettekre kapsz majd gumit, amivel ide oda húzzák, na azt is mókás takarítani :D

Hogy lehet e ilyet is olyat is, azt sajnos nem tudom megmondani. Én azt sem gondolom, hogy a kerámia vagy porcelán (nekem azt mondták kerámia)kevésbé látszik. Ez egy fehér anyag, az elsárgult/elszíneződött fogszabályzós fogaidon jobban el fog ütni, mintha fémet tennél.

Én 28 leszek, fél éve tetettem fel. Nem bántam meg hogy fém. Sokkal gyorsabb, egyből látják mi van a fogamon, nem azt hiszik hogy kajamaradék.

2019. márc. 26. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!