Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Az ilyen fogak nagyon rossznak...

Az ilyen fogak nagyon rossznak számítanak?

Figyelt kérdés

[link]

[link]



2019. márc. 25. 23:22
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Mégegyszer én, bocsi... :D


Jó a tippem, hogy sok energiaitalt iszol??? (vagy kólát, vagy valami savas cuccot).

2019. márc. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

igen sok energiaitalt es kolat iszok es cigizek is

mondtam itthon hogy ingyen van de azt mondtak az hulyeseg semmi nincs ingyen. meg hogy jol van az ugy ha nem faj.

2019. ápr. 1. 08:17
 13/17 anonim ***** válasza:
Úr Isten de trehány szüleid vannak. Mi az hogy hülyeség és semmi sincs ingyen? Egy csomó orvosi ellátás van ingyen. Ők sem járnak fogorvoshoz meg sehova? Ez durva. Fogod magad és elmész. Húzni minimum egyet ki kell a többit majd látja hogy meg tudja e töméssel menteni pótolni. A korona viszont már fizetős de ezt mind elmondja illetve megkérdezed mik a lehetőségek. Menj el mert később tényleg pénzedbe fog kerülni és ezek a rossz fogak előbb vagy utóbb fájni fognak és szerintem előbb mint utóbb amilyen állapotban vannak.
2019. ápr. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
A családban senki se jár fogorvoshoz és mindenkinek rosszak a fogai, szüleimnek elölről is hiányzik pár, csak a gyökér van ott, nővérem nem is mossa, hátul már csak a csonk van néhányat teljesen benőtte az íny és elől is feketedik neki több helyen. És nem is akarnak fogorvoshoz menni. Régen én se mostam mikor bekerültem gimibe akkor kezdtem el mert ciki volt hogy nagyon sárgák.
2019. ápr. 1. 15:53
 15/17 anonim ***** válasza:

A képek alapján vannak jó és rossz hírek is.

A jó hír: A nagyon rossz fogaid többsége tejfog. Ez öt darab: jobb fent az ötös (van ott a tej négyesből is darabka), bal fent a hármas, a négyes (bár van mellette maradó négyes is) és az ötös, bal lent az ötös.

És akkor a rossz hírek: Először is az alsó hatosaid (maradók) menthetetlenek, íny alá vannak szuvasodva. Persze egy személyes vizsgálattal többet ki lehetne deríteni, de szinte biztos hogy ki kell húzni őket. Sajnos azonban van ennél rosszabb hír is: maga a tény hogy 16 éves vagy és még vannak tejfogaid nem jelent jót. Esélyes hogy hiányoznak a maradó csíráid az ötös tejfogak alatt. 3 darab tejötösöd van, a negyedik helyén (jobb lent) pedig se tej, se maradó nincsen. Mintha lenne ott egy radix, de nem látszik jól, viszont a hatos és a négyes között teljesen beszűkült a hely. Ha lenne ott egy előtörőben lévő maradó csíra, akkor nem tudott volna a két fog bezáródni. Biztosat egy panoráma röntgenből lehetne mondani.

A legnagyobb probléma ezekkel a tejötösökkel az, hogy teljesen ki vannak rohadva. Nyilvánvalóan ki kell őket szedni (ami nem lesz könnyű), különben nagyon súlyos idült gyulladást okoznak, mert folyamatosan mérgezik a szervezetet. Évek alatt akár szívinfarktushoz is vezethetnek, de ha hirtelen belobbannak az se kellemes (erősödő fájdalom, arcduzzanat, láz...).

Ezeken kívül vannak még további szuvasodásaid is (legalább 3-4, ehhez jobban rájuk kellene nézni, meg fent nem látszódnak a hetesek), fogkő is van, meg fogszabályzás sem ártana (ehhez a harapást is meg kellene nézni).

2019. ápr. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Tesód sem mos fogat? Fúúúúj. Soha nem csókolnék meg senki olyat akinek rohad a szája és oltári büdös. Arról meg nem is beszélve hogy más testrészemet sem nyalhatná össze. Ez egy baci telep és piszok gusztustalan. Tesóddal egy méterről kell beszélni hogy ne hánnyam el magam a szájszagától?
2019. ápr. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Nálatok nincs iskola fogászat? Minket vittek félévente. Amúgy egyedül is eltudsz menni a körzeti fogorvoshoz. Ha nem tudod kihez tartozol egy Gyors Google keresés. Város, utca és melyik fogorvosi körzethez tartozom? Cimszavakkal kb 2 mp. Egyedül elmész, bejelentkezel. Elmondod hogy nincs pénzed, szülei nem fizetik. Egyébként 16 évesen már elmehetsz diákmunkára és akkor lesz pénzed.
2019. ápr. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!