Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Menjek fogorvoshoz?

Menjek fogorvoshoz?

Figyelt kérdés
Baromi rosszak a fogaim. Még csak 20 éves vagyok, de gyanítom a fogaim fele már nem menthető. Világ életemben rettegtem, mert mindig csak rossz élményeim voltak a fogászati elllátással kapcsolatban. Nemrég begyulladt a fülem és az arcüregem, majd elkezdett a bal felső fogsorom fájni. Azóta sem múlik, a bal fülemmel együtt fáj, mostanra már szinte elviselhetetlenül, aludni sem tudok. Nagyon félek a kezeléstől és az orvos véleményéről, ugyanakkor tényleg nagyon fáj és semmire sem múlik. Hogy szedjem össze magam?

2019. ápr. 2. 04:59
 1/4 anonim ***** válasza:
A rossz élményeid a fogászati ellátással kapcsolatban valószínüleg azon alapszik, hogy a fogorvos minden alkalommal csesztetett, hogy a szájhigiénia, napi min. kétszeri alapos fogmosás naponta eredményezi a fogak jó állapotát. Senki sem világosított fel, hogy ez a garnitura a szádban az utolsó? Hogy ha ezeket elveszted, akkor nem nőnek újak helyette? Szóval, félelem ide, vagy oda, ha jót akarsz saját magadnak akkor nyomás egy fogorvoshoz.
2019. ápr. 2. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Minél előbb mész, annál biztosabb, hogy menthető még a fog, ha késlekedsz, akkor húzás lesz a vége. Ha nagyon gyulladt, akkor lehet előbb gyógyszert ír fel a fogorvos és csak pár napra rá kezdi el a kezelést.

Még ma menj el, és megszabadulsz a fájdalomtól.

2019. ápr. 2. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A rossz élmény a kínokkal teli húzás és fájdalmas gyökérkezelések. Próbáltam nagyon vigyázni rájuk, de már kiskoromban sem voltak olyan épek. A családomban mindnekinek nagyon rosszak a fogai meg a szemei, ezeket én sem úsztam meg.
2019. ápr. 2. 07:42
 4/4 anonim ***** válasza:
48%

Ha neked a kezelések fájdalmasabbak voltak mint ami most van, akkor szerintem menj el másik orvoshoz. A gyökérkezelés nem fáj, gyulladt állapotban SEM. A foghúzás nem fáj, még a gyulladt állapotú fogat is el lehet teljesen érzésteleníteni. Az injekciót alig érzed, utána meg már semmit a világon nem szabad érezned. Nem értem komolyan miféle sintérek vannak?

Én ugyanígy voltam mint te. Nekem gyerekkoromban volt egy tragikus élményem és nagyon szerencsém, hogy "csak" ennyire szívtam meg. Tulajdonképpen jók a fogaim. 28 év alatt kettő pici lukat tömtek, egyet gyökérkezeltek, egyet pedig sajnos ki kellett húzni sikertelen gyökérkezelés miatt. Na a húzás után fogadtam meg, hogy soha többet ilyen nem lesz. Annyira fájt előtte, hogy nem tudtam aludni, nem tudtam létezni, a fülemig sugárzott. És mi lesz a helyével? Most már fogszabályzóm is van és odáig jutottam, hogy egy bölcsességet kiműtöttek íny alól, két ötöst húztak a fogszabi miatt és ha bármi foltot látok rohanok az orvosomhoz. Fogkőleszedésre imádok járni, annak ellenére, hogy kellemetlen. De kibírható és olyan nagyon szépek lesznek a fogaim utána :) A kihúzott fogam helyére implantot vállalok be, rohadt sok pénz, nagy szenvedés lesz (nem amikor beteszik, utána...) de nem akarok koronát ami alatt elrohadnak a fogaim. Még egy fogamat nem szeretném elveszíteni. A helyzet az, hogy a fogvesztés nagy trauma a többi fogaknak. Elkezdenek a luk fele dőlni, kuszálódnak, begyulladnak, stb..

Szerintem nagyon sokan a kezeléstől félnek. Nem a kezelés fáj. Utána lesz kellemetlen. De akkor meg már lehetsz büszke magadra, hogy végig csináltad. Én így éltem ezt meg és csak biztatni tudlak, hogy menj és csináltasd meg.

2019. ápr. 2. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!