Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Jó fogorvos, akinél nem kell...

Jó fogorvos, akinél nem kell ennyit várni és nem kér el horribilis összeget?

Figyelt kérdés

Mára visszahivtak egy pest megyei fogaszatra, azert, hogy ne csinaljanak semmit (fogkovem es jo par lyukas fogam van, az egyik oldalon nem tudok ragni mar)

Azt mondtak hogy 6 idopontot adnak es akkor csinalnak is valamit. A legkorabbi idopont junius(!!!!) legvegen van egy 10 ezer fos varosban. Kerlek, ha tudtok segitsetek nekem!


2019. ápr. 2. 15:59
 1/4 A kérdező kommentje:
Nem pestiként fizetnem kell a Szentkiraly uti fogaszaton, Pesten?
2019. ápr. 2. 16:13
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem teljesen értem mit értesz horribilis összeg alatt, egy fogkőkevétel is kerülhet 10-40ezer forintba, nem csak rendelő, de fogkő mennyiség függő is. Ez horribilis összeg? Ha csak tömni kell a fogad: attól függően mekkora a szuvasodás lehet 10-35ezer forint egy tömés. Ez horribilis?

Az a magánfogászat, ahol azonnal fogadnak, az nem véletlenül ilyen. Egy jól menő helyen bizony várólista van, nem azért, mert az ott dolgozók a s*ggüket vakarják, hanem mert addig foglalt minden időpont. A mindentmentnél valszeg tudnak rövid időn belül fogadni, az áraikat neten meg tudod nézni, de ha kérsz időpontot, akkor arra térj ki, hogy egy fogaddal panasz van és az első lehetséges alkalommal megcsináltatnád, mert a legtöbb helyen az első alkalom tényleg csak egy konzultáció.

Vagy elmehetsz egyetemi klinikára hallgatók keze alá is, nem tudom, hogy a Semmelweisen hogy van, Pécsett áprilisban már nem lehetett hallgatóhoz bekerülni, csak szeptembertől. De cserébe ott ingyenes volt az ellátás, pótlásnál is csak technikai díjat kellett fizetni (7000-et 25 helyett).

2019. ápr. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
En egy kisvarosi fogorvosnal voltam ma, eloszor mentem hozza, idopont nelkul, belenezett a szamba es mondta hogy az elso idopont junius vege ( egy ilyen kis varosban, ahol rajta kivul meg van egy fogorvos+ sokan maszekba mennek vagy meg pl kisbabak ezert nem mennek fogorvoshoz) de konyorgom, mit kell negyed evig varni egy tizezer fos varosban?
2019. ápr. 2. 20:38
 4/4 anonim ***** válasza:
52%

Hogy hogy mit? Van egy rendelési idő, és júniusig minden időpont foglalt. Mi nem világos ezen? Sokan akarnak fogorvoshoz járni. Valszeg ügyes a doki és emiatt aki teheti, felkeresi. Ráadásul írod, hogy rajta kívül még egy körzetes orvos van, ez azt jelenti arányosan 5000 fős körzete van a tiédnek. Ez ráadásul egy nagy körzetnek is számít. Sok embernek nem egy időpont kell (mint ahogy pl a te esetedben sem), hanem kapásból 5-6 van az ő nevén, vagy akár még több. Teljesen reális a június, olyan körzetekben, ahol jó az orvos, ekkora a várólista. Én meg azt nem értem, hogy ezen mit nem lehet érteni... nem akkor kell odaállítani, ha már gond van, hanem rendszeresen kell ellenőriztetni, ha apró, korán felfedezett szuvasodás van, akkor 3 hónap várakozástól nem fog kirohadni a fogad. Ha eddig nem volt ez neked fontos, akkor nem értem, hogy most miért lett annyira, hogy itt értetlenkedsz? Ha valami nem tetszik, akkor kérd el az orvos berendelési naptárját, válassz ki egy random személyt, akit te felhívsz és közlöd vele, hogy te sokkal fontosabb vagy őnála, ezért igényt tartasz az ő időpontjára.

Bezzeg ha beszorítana téged az orvos 128-nak, ahol jut nettó 15-20 perc rád, akkor meg azon fröcsögnél, hogy alig foglalkozott veled és összecsapta a munkát... ha annyira kib*szott fontos személy vagy, akkor biztosan van pénzed fenszi magánrendelőre. Ha átlag Gizi/Józsi vagy, akkor szépen ügyesen kivárod a sorod, pont úgy, mint a többi átlag Gizi/Józsi.

2019. ápr. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!