Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Fogak, szájápolás

A kérdés

Vérző herpeszre mit tegyek? Lejött a tapasszal a seb.

Vérzik a herpeszem mert lehúzta a tapasz. Alatta már nincs hólyag se semmi de nem szeretném újra kezdeni a sebesedést stb.. nagyon el kéne már tűnnie. Mit csinaljak, hogy ne kezdjen újból sebesedni?

Van itthon cinkpaszta meg Fenivir herpesz krém, esetleg 93% aloevera gél vagy a tapaszt tudom feltenni megint ami hidrokollaidos.. Mit tegyek ra szerintetek?

ápr. 3. 22:52  Privát üzenet  

A válaszok
A kérdező kommentje:

Kicsit ég, de akkor most kezdődik újra az egész? Mire jó ez a tapasz így, ha leszedi és kb nyílt sebet csinál? 3ezer ftert... kikészülök már ettől az undorító vírustól. :(

# 1/7Időpont ápr. 3. 22:54 Privát üzenet
A tapasz nem jó. Zovirax kenőcsöt vegyél, hogy legyen otthon, és a legelső tüneteknél kezd el kezelni. Most már csak Bepanthen kenőccsel /ne a Bepanthen krémmel/ kezeld. Minél többször kend be a sebet. Szépen össze fog forrni tőle. A kenőcs puhán és hidraltáltan tartja, és gyógyítja is.

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/7Időpont ápr. 3. 23:35 Privát üzenet
Ecseteld teafaolajjal.

A válaszíró 61%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/7Időpont ápr. 4. 06:31 Privát üzenet
Most egy darabig hagyd leszáradni, vegyél Epavir tablettát, ez nagyon jó akkor is ha érzed, hogy a herpeszed elő fog jönni, sokkal gyorsabban elmúlik majd, vagy ki sem jön erősen, nálunk bevált.

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/7Időpont ápr. 4. 06:40 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nekem sajnos nem jó az Epavir. Tavaly egy Herpesin kúrát csináltam 3 hónapig majd pár napra rá kijött. Sajnos nagyon sokszor van.

Most készülök majd elmenni vérvételre és immunológiára. Nem tudom ott Mit tudnak erre mondani, de rosszabb nem lehet. Köszönöm a válaszokat.

# 5/7Időpont ápr. 4. 09:26 Privát üzenet
Sajnos legyengült immunrendszer miatt, vagy menszesz előtt, vizsgák előtt, illetve ha sokat idegeskedsz, kijöhet. Én is ezt tapasztalom. :( szerintem ne kenj rá semmit, én volt hogy lekapartam, és pár nap alatt elmúlt. Bàr szerintem is jobb ha Tetrant, vagy Zoviraxot használsz rá.

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/7Időpont ápr. 4. 10:33 Privát üzenet
Betadinnal fertőtlenítsd.

A válaszíró 63%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/7Időpont ápr. 4. 11:23 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mi a legjobb megoldás herpeszre?
Kilyukadt herpeszre mi a legjobb?
Kifejlődött herpeszre mit ajánlotok?
Debrecenben hol van lehetőség orális herpeszre való szűrésre?
A herpeszre a fogkrém jó?
Herpeszre tényleg jó a fogkrém? Ha igen akkor meddig hagyjam rajta?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Fogak, szájápolás rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!