Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogkőeltàvolítás közben...

Fogkőeltàvolítás közben lepattant a fogzomàncom! Ki a hibás?

Figyelt kérdés

Fogkőeltàvolítás utàn vettem èszre, hogy két helyen is lepattant a fogzomàncom. A dentàlhigiénikus rontotta el, vagy gyenge volt?

Ma visszamentem, azt mondta h előtte is olyan volt. Pedig biztos, hogy előtte semmi baja nem volt annak a kèt fogamnak. Mit tegyek?


2019. ápr. 4. 19:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem tudsz mit tenni.
2019. ápr. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ezt nem hinném hogy dierkt okozta, kezdj el nyers mészoldó italokat ételeket nyomatni az kellemesebb és nem drasztikus ellenben az eltávolítással .
2019. ápr. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Fogkőeltávolítástól lehetetlen, hogy lepattanjon a zománcod, nem véletlenül kell gyémántszemcséjű fúróval fúrni a fogat, mivel annyira kemény a zománc, hogy mással nem lehet rajta túlfúrni. Kivéve, ha annyira gyenge, de akkor nagyon durván szét van már szuvasodva, vagy komoly genetikai betegségben szenved az illető, dentinogenesis imperfecta/amelogenesis imperfecta, de erről tudnál (olyannyira, hogy már fogaid sem lennének, legalábbis nem sajátok). Fogkőeltávolításnál ráadásul semmilyen fúrás faragás nincs, ultrahangos rezgetéssel pattintják le a zománcnál lényegesen puhább fogkövet. Vagy tényleg olyan volt már, vagy valóban ott volt valami gyengeség, szuvasodás, hypoplasia, ami miatt ez történhetett.
2019. ápr. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm! A kis vàrosban, ahol lakom, sajnos csak ez az egy rendelő van. Pedig ezt helyre kell hozatnom, de ide biztos nem megyek vissza.
2019. ápr. 4. 19:52
 5/5 anonim ***** válasza:
Én nem értem, honnan látod hogy lepattant a fogzománcod? Az milyen?
2019. ápr. 5. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!