Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Most melyik körzetis fogorvosh...

Most melyik körzetis fogorvoshoz is tartozom?

Figyelt kérdés

Lakóhely szerint tartozom egyhez, hozzá is jártam.


Viszont 2-3 éve elmentem anyám fogorvoságoz, ő javasolta, mert milyen jó, meg kedves (hát nagyon nem), és ő csinált egy tömést tb alapon, meg elvileg "átvett" az ő körzetébe, ebből mi az igaz? Most melyikhez mehetek? Mindig elkérte a tb kártyámat. De most van ilyen, hogy mint háziorvos, ő is átvett és tb-re számolt el kezeléseket?


Ehhez a nőhöz tuti nem megyek többet. Atyaúristen. Nem tudom anyám mit istenítette. Volt egy darab lyukas fogom, erre ugye nem kérsz érzéstelenítőt, aztán elkezdte fúrni.A fog belsejét fúrta már, mikor megpusztultam a fájdalomtól, mocorogtam minden, erre lefog az asszisztense, hogy "na még egy kicsit kell".

Ilyen nem létezik...


Én eztbaz egészet nem értem, most a "régihez" tartozom, ugye? Ő látja, hogy jártam ennél a nőnél.


Nem féltem a fogorvosoktól, de inkább sehova, mint oda többet.


2019. ápr. 6. 19:35
 1/7 anonim ***** válasza:
A lakóhely szerintihez tartozol.
2019. ápr. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Akihez tartozol lakóhely szerint, ahhoz mehetsz nyugodtan! Nem fogja számonkérni Tőled, hogy kinél voltál, meg miért voltál másnál.
2019. ápr. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

De akkor hogyan mehettem ehhez a nőhöz? Anyám megkérdezte tőle, aztán fogadott.


Gondoltam. Hát kicsit kínos.

2019. ápr. 6. 20:04
 4/7 anonim ***** válasza:

Egyszerűen. Alapvetően a lakóhely szerinti orvosodnak területellátási kötelezettségi van, vagyis ha te odamész például fogat tömetni, nem utasíthat el. Ha te kiválasztasz egy másik orvost, aki szintén körzetben dolgozik, de az ő területe nem fedi le a te lakcímedet, akkor 2 dolgot tehet: elküld, hiszen nincs veled szemben kötelezettsége, vagy fogad és igen, el is tud téged számolni, ezt engedi a rendszer. A legtöbb esetben azért nem szoktak "külsős" embereket fogadni az orvosok, mert a havi összellátás maximalizálva van, ha azt valaki túllépi, nem hogy nem fizetik ki neki, de még meg is büntetik. S minekután a legtöbb rendelő ettől a problémától "szenved", ezért nagyon ritka az, hogy fogadnak mást, maximum tényleg csak ilyen haveri alapon.

Hogy átvett-e téged, ezt nem hiszem (bár nem esküszöm meg rá!) és úgy tudom, hogy neked kell kérelmezned, hogy másik orvoshoz tartozhass körzetileg (illetve az orvos azt kérelmezheti, hogy adott beteg ne őhozzá tartozzon). Ebből adódóan elvileg nyugodtan elmehetsz az eredeti orvosodhoz. Ha viszont olyan fogaddal mész, amit a másik rendelőben már kezeltek TB alapon, akkor erről mindenképpen szólj a körzetes orvosodnak, ugyanis az is szabályozva van, hogy egy fog kezelése milyen gyakran számolható el. Ez is gyakori probléma, valaki elmegy egy orvoshoz, ott nem tetszik neki az ellátás, elmegy egy másikhoz, az meg nem tudja elszámolni (magyarán ingyen dolgozik), mert a másik rendelő a kezelést már lejelentette. Ennek persze van időkorlátja is, például egy fog egy évben 1x tömhető. Úgyhogy ha te esetleg így járnál, akkor ne csodálkozz, ha a doki esetleg egy másik fogad kezelését írja emiatt be a gépbe, hogy megkaphassa utánad a támogatást.

2019. ápr. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Jaj ez a nő egy helyett négy!!! tömést számolt el tb alapon (ügyfélkapu), meg ugyanennyi érzéstelenítőt, plusz fogkőleszedést stb., pedig OTT SEM JÁRTAM.


Nagyon gáz, durván csalnak. Ezért (is) nem megyek hozzá. Ugye a sok fazon nem tud erről. Most már nem, de a kezelést követő pár hónapban simán beírta, hogy jártam nála.


Nekem azt mondta, hogy "átvett" magához. Igen, anyám beszélte le vele, ő nagyon meg volt vele elégedve.

2019. ápr. 7. 20:37
 6/7 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy hivatalosan átvegyen neki kérelmet kell benyújtani. Gondolom a NEAKhoz (OEP). Elég valószínűtlen, hogy ő erre a saját szabadidejét áldozta volna, de minekután van körzetes rendelése, ezért elszámolható más is. Szerintem mehetsz nyugodtan az eredeti orvosodhoz, max ott rákérdezel nála.
2019. ápr. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Az lesz :)


Amióta ide kerültem ehhez a nőhöz, azóta rettegek a fogorvostól, nem vicc.

Előtte 2-nél voltam, egyik fogszabályozás miatt, de azt hittem mende-monda az ilyen...

2019. ápr. 7. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!