Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Éjszakai fogszabályzó?

Éjszakai fogszabályzó?

Figyelt kérdés
Pénteken kaptam meg az éjszakai fogszabályzóm, és a felső fogsoromról a levétele első naptól kezdve nagyon nehéz (először a fogdoki vette le, mert itthon egyáltalán nem tudtuk levenni, ő neki is nehéz volt), segítségre van szükségem hozzá. A fogínyem már vérzik is levételkor. Szerintetek rossz a fogszabályzó mérete? Vagy mi más probléma lehet? (már ha van probléma)

2019. ápr. 7. 07:16
 1/8 anonim ***** válasza:

Hogy mi lehet a probléma azt nem tudom, de így nem maradhat. Minden alkalommal elvileg mikor felteszed húznia kell a fogaidon annyit, hogy a legközelebbi levételnél már könnyebb legyen feltenni. És fordítva is. Tehát minél kevesebbet hordod annál nehezebb lesz feltenni. Ha nem tudod így hordani, menj vissza és kérd hogy csinálják meg, mert így csak kidobott pénz.

Ez sima éjszakai vagy állandó fogszabi utáni éjszakai retenciós készülék?

2019. ápr. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szia. Köszönöm szépen a válaszod! Ez állandó fogszabi utáni éjszakai retenciós készülék. Hívtuk a fogorvost, csütörtökön megyek vissza hozzá és megnézi mi is a probléma.
2019. ápr. 9. 08:44
 3/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat, javítanék/pontosítani szeretnék: Ilyen átlátszó fogszabályzó ez, állandó fogszabályzóm volt és utána kaptam ezt éjszakára. Invisalign a neve.
2019. ápr. 9. 08:47
 4/8 anonim ***** válasza:
Aha, az a retenciós készülék. Hát azt mindenképp meg kell nézetni. Remélem tudnak rajta csiszolni.
2019. ápr. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Szia! Pontosan ugyanez a probléma nálam is. Tegnap kaptam meg az állandó levétele után a retenciósat és a felső berakása és kivétele is elképesztően fáj, vérzik is tőle az ínyem és felül végig tiszta seb. Neked tudtak segíteni? Lecsiszolták vagy ilyesmi?

Remélem van valami megoldás mert annyira fáj hogy már képtelen vagyok berakni. :(

Köszi a választ előre is

2019. jún. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
szia. Levágtak nekem belőle egy keveset de azóta se jó. Jobb lett mert nem sérti fel a kivétel az ínyemet de így se kellemes a dolog mert ki kell tépni a készüléket.
2019. jún. 30. 08:57
 7/8 anonim válasza:
Utolsó vagyok. Hát ez jól hangzik:D nem baj azért egy próbát megér mert ez így borzasztó. köszönöm a valaszt
2019. júl. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igazán nincs mit :)

Talán neked majd nem kell kitépni az igazítás után 😀

2019. júl. 1. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!