Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tömték egy fogamat, és húztak...

Tömték egy fogamat, és húztak kettőt. Mennyi ideig fog fájni?

Figyelt kérdés
Egy tömött fogat újratömtek, mert letört belőle egy darab, és két tejfogat húztak ki, amiket a csomtfogak kilöktek oldalra. Egy napja volt ez, de a tömött fog még nagyon érzékeny, a húzottak helyd pedig fáj. Meddig fog lesz még ilyen érzékeny? Milyen ételeket ajánlotok amíg nem gyógyulnak meg?
2019. ápr. 9. 13:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezt nem lehet megmondani. Nekem, volt, ami 2 héttel a töméscsere után is érzékeny volt hidegre, melegre, de pl. húzás után másnap semmit sem éreztem. De olyan ismerősöm is van, aki belázasodott a húzás után.

Ki kell várni, míg elmúlik, se megjósolni, se meggyorsítani nem lehet.

Kerüld a jéghideg és forró ételeket, italokat.

2019. ápr. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A húzás helye nekem csak 1 napig fájt erősen, utána még pár napig csak enyhén, tömött fogam még nem fájt, ha 1 hét után is fáj, menj vissza a fogászatra.

Leveseket egyél, főzeléket, almát reszelve, banánt összenyomva, lényeg, hogy puha ételek legyenek és ne a húzás helyén egyél.

2019. ápr. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A húzás helye 3-4 nap is lehet. Tömésből már holnap semmit nem fogsz érzékelni. Papikat egyél, de tejterméket 3 napig ne. Levesek esetleg amik jól jöhetnek ilyenkor. Májkrém puha kenyérrel talán még belefér.
2019. ápr. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem is másfél-2 hete húztak ki sajnos kettő csonkot, amin már korona nem volt mert elhanyagoltam és gyökérig letörtek. Hát az egyiknél kicsi volt a hely, vagy nemtudom, mert oldalt is széthasadt az ínyem, a másik sokkal könnyebben jött ki. Hát a hely míg teljesen begyógyul az 1 hónap legalább, nekem még most is érzékenyek, de már rendesen birok enni mindent. Arra figyelj, hogy ha az étel bennemarad a lyukakba óvatosan piszkáld ki fogpiszkálóval, de tényleg úgy h meg ne sértsd, mert akkor lassabban gyógyul. De ezt még most ne, mert gondolom ilyen vér színű buborék van rajta (vérdugó) annak meg ott a helye, az alatt védve van a friss seb!
2019. ápr. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja, azt nem láttam, hogy tejfogról van szó :D az enyémek állandófogak voltak. De az gondolom sokkal előbb gyógyul...
2019. ápr. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!