Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nemrég tömték a fogamat,...

Nemrég tömték a fogamat, elkezdett fájni, gyökérkezelés kellene? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Pár napja voltam fogorvosnál, betömte az egyik hátsó fogamat fehér töméssel. Azt mondta, ha elkezdene fájni, szóljak neki, hogy minél hamarabb megkezdhessük a gyökérkezelést. Nagyon megijedtem mikor mondta, sosem gondoltam volna, hogy szükségem lesz egyszer erre. Másnap feltűnt, hogy nem olyan kellemes keményebb ételt rágni vele, olyankor kicsit fáj. Most akkor beszélnem kellene vele?

18/L



2018. ápr. 7. 18:50
 1/3 A kérdező kommentje:
Eddig szinte sosem fájt egy fogam sem, mégis 3 lyukas/szuvas volt, ebből 2 már be van tömve.
2018. ápr. 7. 19:00
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen minél előbb konzultálj vele,most ameddig nem fáj anniyra a gyökérkezelés se lesz fájdalmas,de ha begyullad és nagyon fáj lehet az érzéstelenítő sem hat majd úgy a kezelés közben.
2018. ápr. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A frissen tömött fog pár napig érzékeny lehet.

Ha egy hétig nem múlik, vagy feldagad, vagy annyira fáj, hogy gyógyszert kell bevenned, menj vissza a fogdokihoz.

2018. ápr. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!