Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mitől lehet ez az íny fájdalom?

Mitől lehet ez az íny fájdalom?

Figyelt kérdés
Bal alul az egyik teljesen egészséges fogam alatt rendszeresen begyullad az ínyem, ilyenkor fáj, megkeményedik, nyomásra nagyon érzékeny és húzódik is az arcom. Általában 2-3 napig tart aztán visszahúzódik, de nyugodt állapotban is jól érzékelhetően duzzadtabb mint a másik oldalon, illetve az érzékenység kissé megmarad. Jobb oldalt felül volt már hasonló, de ott hamar elmúlt az érzékenység, bár picit ott is keményebb az ínyem mint kellene. Voltam fogorvosnál, jelenleg van egy megkezdett gyökérkezelésem felül, ha azzal végzünk lesz készítve külön a problémás fogamról egy röntgen, de addig még heteket- hónapokat kell várni, szeretném tudni hogy mi lehet ez. A fogaim nem fájnak, a fogat kívülről ellenőrizte a doktornő akihez járok, nincs belső probléma sem vele, viszont most a fájdalmas napok közepén vagyok és pokoli ahogy az ínyfájdalom végig nyilal a fog gyökeréig ha véletlen megnyomom az arcom vagy az ínyem azon a területen. esetleg van valakinek hasonló tapasztalata? Tudnátok segíteni?

2019. ápr. 30. 22:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Röntgen nélkül nem lehet megmondani, hogy a fog van-e begyulladva, vagy esetleg ínytasak okozza a fájdalmat. Addig is ameddig sor kerül ennek a fognak a kezelésére, vegyél Gengigel gélt és naponta 5-ször kend be vele a fájó ínyt, pár nap alatt csökkenni fog az erős fájdalom.
2019. máj. 1. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Rendben köszönöm szépen a tanácsot!

Panoráma röntgen már készült, azon sajnos nem látszott semmi :(

2019. máj. 1. 07:55
 3/4 anonim ***** válasza:
Lehet csak az ínyed van begyulladva, ha nem volt mostanában fogkő leszedésed, akkor azzal kellene kezdeni.
2019. máj. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha a röntgen szerint rendben vannak a fogaid ott, akkor szerintem is a fogkő miatt van, nekem legalább is azért volt. Nem is látszódott a fogkő rendesen, csak a fogaim voltak sárgák, meg az ínyem piros volt minden felé, fogmosáskor volt, hogy több helyen vérzett... aztán leszedték a fogkövet, az összes fogamon végigment (még ahol azt sem tudtam, hogy van) és már nem érzékeny az ínyem, nem is piros, nem is vérzik. Én erre tippelek, de a doki többet tudna mondani
2019. máj. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!