Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mitől barna a fogam oldala?

Mitől barna a fogam oldala?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, és kb. egy hete vettem észre, hogy alul, a jobb oldalon az első nagyörlőm külső oldalán enyhe barnás elszíneződés van, illetve van egy-két fehér folt is rajta. A másik alsó nagyörlőm külső oldalán csak egy-két fehér folt van.


A többi fogam mind jó állapotú, és sosem volt még egyik sem lyukas, ezért vagyok ennyire bizonytalan a dologban. Nem fáj egyik helyen sem, csak a tükör előtt vettem észre a dolgot.


Mi lehet ez? Van egy erős gyanúm, hogy kezdődő fogszuvasodás, kezeltetni is akarom előbb-utóbb, de gyanús, hogy egyrészt nem fáj, másrészt meg három hete voltam fogorvosnál, és ő nem szólt semmit, pedig elég sokáig nézte a számat.



2019. máj. 4. 01:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy fogkő. Ott alakul ki, ahol nehezen elérhető a fog fogkefével, és ott marad a lepedék.
2019. máj. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Adok egy tippet! Azonnal menj el fogorvoshoz. 16 vagyok, minden évben mentünk sulival fogorvoshoz sose szóltak hogy van lyukas, most el mentem magamtól mert most ebben az évben tudtam meg hogy elvileg van "2". El mentem fogorvoshoz, és közölte hogy 7!!!!!!! LYUKAS FOGAM VAN! Nagyon sz*rul érintett de remélhetőleg egyiket sem kell húzni.
2019. máj. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
16 évesen 7 lyukas fog? Az kemény! Mi lehet az oka? Mentél azóta fogorvoshoz?
2019. jún. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
:(
2020. febr. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#2-es vagyok, Későn válaszolok nem hiszem hogy már nézed.

Igen, mentem.

6-ot betömtek az egyik megmaradt mert húzós lett volna én meg nem akarok foghíjas lenni.

Az oka egyszerű, hiába mostam rendszeresen mert rossz a genetikám, apámnál is ugyan ez volt, 1-2 évente lett 1-2 lyukas foga hiába mosta ő is, sajnos az ő génjeit örököltem, anyámnak jók voltak mindíg a fogai.

2020. máj. 29. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!