Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Lyukas fog esetén egyből...

Lyukas fog esetén egyből gyökérkezelést csinálnak? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Körzeti fogorvosnál voltam, mert fáj a fogam és úgy voltam vele, hogy csak megnézetem mi a baj vele. (Nagyon félek a fogorvosoktól, meg a kezelésektől)

A váróban ültem, a rendelőben volt már egy ember és az orvos vele elèg érdekesen beszélt (bunkón). Aztán sorra kerültem én, megnézte a fogaimat és mondta h lyukas, majd vette elő az tűt, annyit mondott hogy gyökérkezelés lesz, semmi más tájékoztatást nem adott. Én megkérdeztem, hogy most csinája? És erre elkezdett velem bunkózni meg konkrétam kiabált, az aszisztens is ugyan ez, hogy miaz hogy oda megyek és nem kérem a kezelést meg ilyenek, pedig amikor az időpontot kértem direkt mondtam hogy csak megnézetni szeretném. Lehet, hogy csak ém reagáltam túl, de azért tájékoztatást adhatott volna, hogy utána mi lesz, meg hogy zajlik a kezelés stb. és nagyon rosszul esett hogy így beszéltek velem, el is jöttem. Érdemesebb lenne magánorvoshoz menni nem? Illetve egy lyukas fognál miért csinálnak egyből gyökérkezelést? Az előzőt csak betömték (másik városban)

Nektek volt már hasoló/rossz tapasztalatotok fogorvosnál?



2019. máj. 14. 11:12
 1/8 anonim ***** válasza:
61%

Sajnos rengeteg ilyen körzeti fogorvos van. Én mindenképpen ajánlom, hogy kérj ajànlàst, hogy a környékeden kiket ajànlanak.

Lehet, hogy rossz lesz kifizetni x ezer forintot, de szerintem megéri, úgyis olyan ritkán van rá szükség.

Ha félsz is, akkor meg főleg nem mindegy, hogy milyen környezetben vagy.


Másik tipp, ha nincs semmiképp sem keret rá, a fogorvostan hallgatók! Egyetem vàrosban fogadnak azt hiszem negyedévtől, alap kezelésekre ingyen. Kicsit lassabb a munkàjuk, de alapos és emberileg sincsenek még belefàsulva, kiégve. +ugye felügyelet mellett csinàljàk, orvos is van bent.


Egyébként lyukas fognàl igen, általában pròbatömést adnak és ha nincs vele gond, akkor véglegeset.

2019. máj. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
1# vagyok, bocsi lemaradt, hogy magán dokibòl kint ajànlanak
2019. máj. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ☺
2019. máj. 14. 11:41
 4/8 anonim ***** válasza:
80%

Ha már fáj egy lyukas fog, akkor azt nem lehet betömni, mert még jobban bedurran, szerintem jogosan akart gyökérkezelést csinálni, nem értem miért nem hagytad.

Most már nem tudsz mást csinálni, mint elmész egy magán fogorvoshoz és ott kifizetsz egy halom pénzt a kezelésért.

2019. máj. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ☺
2019. máj. 14. 12:07
 6/8 A kérdező kommentje:
Azért nem hagytam, mert 1 a stílusa nagyon nem tetszett, 2 írtam, hogy nagyon félek a fogorvosoktól meg a kezeléstől is és egyáltalán nem voltam felkészülve arra hogy ez vár rám.
2019. máj. 14. 12:10
 7/8 anonim ***** válasza:
Már túl lennél rajta, amúgy ha jól elérzéstelenítik, akkor nem fáj a gyökérkezelés, legalábbis én nem éreztem semmit, csak előtte egy kis szurit.
2019. máj. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
38%
Jogosan jöttél el. Ilyen bunkónak én sem hagynám, hogy hozzám érjen. Sajnos gyerekkoromban általános végéig egy ilyen bunkó kezelt, mint az állat olyan volt, de nem volt szabad orvosválasztás akkor még. Felnőtt vaguok, magánrendelésre járok, profi orvoshoz, aki sosem okozna fájdalmat, mégis bármikor mennem kell azóta is gyomoridegem van. Én sem maradtam volna. Jól tetted. Inkább keress egy jó magánorvost, még ha pénzbe is kerül, minthogy egy bolond kînozzon.
2019. máj. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!