Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Fogak, szájápolás

A kérdés

Törött, gyulladt fog eltávolítása?

Van egy törött fogam ami feldagasztotta az arcom. Mit gondoltok, ha holnap elmegyek a fogászatra ki fogják húzni? A fogorvos sájszebész is.Ésmár nagyon fáj is. 😭

17/F

Keress kérdéseket hasonló témákban: fogak, száj, egészség, orvos, fogorvos, ellátás, gyulladás, genny

máj. 15. 20:39  Privát üzenet  

A válaszok
1 2
Szájsebész ki tudja húzni.

A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/15Időpont máj. 15. 20:46 Privát üzenet
ki fogja szedni. ne félj, telepumpálnak érzéstelenítővel (ami bármilyen meglepő, nem fáj mikor beadják, inkább nyomás, mint szúrás). fontos hogy vigyázz a fogaid egészségére!

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/15Időpont máj. 15. 20:54 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm a bíztatást!

Egyébként kb 2 évnél is több hogy eltört csak eddig nem fájt meg nem is volt baja ezért nem mentem hamarabb meg amúgy is nagyon tartok a fogorvostól de ezt már nem lehet tovább húzni szerintem.. Alsó 6-os fog.

# 3/15Időpont máj. 15. 21:00 Privát üzenet
nem szabad húzni semeddig sem! én nem önszántamból húztam (külföldi utazás előtt tört le), és sajnos az alatt a 2 hét alatt annyira továbbromlott, hogy nem lehetett megmenteni (gyökérkezelés+korona kombóval), ki kellett húzni és hidat csináltatni. ha egyből el tudtam volna menni, talán még mindig meglenne a saját

# 4/15Időpont máj. 15. 21:17 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Kihúzták de rettenetesen fájt. Kaptam antibiotikumot is . 😩

# 5/15Időpont máj. 16. 11:42 Privát üzenet
jesszus :S remélem hamar rendbe jössz! örülj, hogy túl vagy rajta!

# 6/15Időpont máj. 16. 13:03 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm. Augmentint kaptam, mellé Enterolt szedek. Nem lesz hasmenésem tőle?

# 7/15Időpont máj. 16. 13:43 Privát üzenet

“Kihúzták, de rettenetesen fájt”

Ez akkor legyen tanulság. Több, mint két éve aszalod a szádban, nem nagyon tudom, hogy mi egyebet vártál? Nem győzik a fogorvosok hangsúlyozni, hogy mennyire fontos a megelőzés. Ha fáj, az már régen rossz. Felhívom a figyelmedet, hogy a penicillin felfedezése előtt ez az állapot, amit te leírtál potenciálisan letális volt. Jól olvasod, ebbe belehaltak emberek. Nem akkor megyünk, amikor fáj, mert az mindig nagy bajt jelez sőt, a fájdalommentesség sem garancia semmire, el kell járni évente, félévente ellenőriztetni, ha gond van (pl szuvasodás) minél hamarabb megcsináltatni. Minél tovább húzod, annál kellemetlenebb terápiában lesz részed és a gyógyulás is annál tovább tart. No meg persz az élmény sem lesz felemelő.

Mindenesetre jobbulást kívánok és remélem innentől fogva jobban odafigyelsz ezekre a dolgokra!

A válasz 55%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/15Időpont máj. 16. 13:49 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Igen, bele is lehetett volna halni ezt a doki is mondta el is sápadtam utána.. Mostmár mindig figyelni fogok a fogaimra.

# 9/15Időpont máj. 16. 15:04 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Szóval: "Augmentint kaptam, mellé Enterolt szedek. Nem lesz hasmenésem tőle?"

# 10/15Időpont máj. 16. 16:24 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Fogban lévő csap eltàvolítàsa lehetséges?
Az alsó ajkamon belül a számban nőtt egy kis fibróma. Az eltávolítása miképp történik? Ha volt valakinek kérem írja meg!
Csonttal fedett ideg érintett bölcsességfog eltávolitása fáj?
“Pericoronitis”-em van, kapok a gyulladt fogamba az íny alá ilyen kámforos gézlapot vagy mit. Akinek volt már hasonló, meg tudná írni, hogy kb hány alkalom amíg helyre jön a fog...
Gyulladt bölcsesség fog kisugarozhat egy fogra?
Volt már valakinek itt fogíny alatti fogkő eltávolítása, gyulladt íny miatt?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Fogak, szájápolás rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!