Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A fogérzékenység elmúlhat?

A fogérzékenység elmúlhat?

Figyelt kérdés
Egy ideje érzekeny volt a fogam a hidegre, ezért elmentem fogorvoshoz aki eltávolította a fogkövet, de ezután még érzékenyebb lett. A túl sokáig tartó fogmosás miatt alakulhatott ki. Adott Sensodyne fogkrémet amit 2. napja hasznalok, de még mindig nagyon érzékeny. Az lenne a kérdésem, hogy a fogkrém csak felületi megoldást nyújt, és addig éri el hatását amíg használom, vagy teljesen el képes mulasztani a fájdalmat, úgy hogy utána akár más fogkrémet is használhatok?
2019. máj. 22. 14:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
El mulik par nap alatt az erzekenyseg, nyugi.
2019. máj. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%
Nekem is régóta érzékenyek a fogaim még a levegőre is,de sajnos nem múlik, pedig én is használtam csoda fogkrémeket.A reflux, a sok gyomorsav képes éjjel enni a fogakról a zománcot.Az meg nem nő vissza.
2019. máj. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Fogkő leszedés után nekem 1 hétig érzékeny volt, de ha fognyaki kopásod is van, akkor az sajna nem múlik el, nekem egy ilyen fogamat íny alatt betömtek, azóta nem érzékeny, de használj fogérzékenységre való fogkrémet, most már sokféle van, talán az rendbe hozza.
2019. máj. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A fenti tanácsok ellenére, amik kétségtelen, hogy jóindulatúak, azt mondom, hogy ha egészséges lenne a fogad, akkor semmire sem lenne érzékeny (se hidegre, se melegre, sem édesre). Nyomjad meg az arcodon a fog gyökere körüli részt. Ha érzékeny ott bent, akkor a foggyökérrel van baj, ami nem látható és leheletről sem érzékelhető. Irány a fogorvos, röntgen, kezelés.
2019. máj. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A sok vízszintes sikálás erős fogkefével sajnos lekoptatja a fognyakat, Sensodyne Rapid fogkrémet próbáld ki, de szerintem ez már mindig fájni fog.
2019. máj. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia, nekem is miutan leszedtek a fogkovet 1-2 hetig erzekeny volt szinte minden fele, de egy helyen meg most sem mult el teljesen (2 honapja tortent) szoval ott lehet van valami gond vele, pedig nem latom lyukat v foltot, talan nekem is az inyem alatt lehet a gond...
2019. máj. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha a foggyökérrel, fogággyal van baj, akkor szemmel nem látsz semmit, csak a gyökerénél érzed, hogy sajog, érzékeny. A röntgen kimutatja.
2019. máj. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!