Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Utólag lehet-e feltenni az...

Utólag lehet-e feltenni az alsó fogsorra is fogszabályzót?

Figyelt kérdés
Ugyanis nekem azért tettek fel fogszabályzót, mert zavart, hogy rések voltak a fogaim között.. ez a problémám ugyan megoldódott egy év leforgasa alatt,de mint utána olvastam rájöttem, hogy az asló fogsorra is célszerű lett volna felrakni, mert elég ferden áll plussz állítólag vissza is rendeződik, ha nincs mindakét fogsoron. És nem tudom , hogy így utólag lehet-e még egyáltalán felrakni, úgy hogy ez nem volt előre betervezve. :(

2019. máj. 24. 20:05
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, nekem elöször csak felül volt, majd 7 hónap múlva alul is. Nem a visszarendezödés a gond, hanem, hogy a felsö fogsorod szabályos îven lesz, az alsó meg nem, ez elrontja a harapásod.
2019. máj. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A fogszabályzós szakorvosnak összességében kell nézni a két állcsontot (tulajdonképpen az egész arckoponyát) ahhoz hogy megtervezze a kezelést. Olyan nincs hogy a páciens kérésére csak az egyik állcsontot csinálja meg, mert ez teljesen szakmaiatlan és állcsontízületi problémákat okozhat.

Ettől függetlenül előfordulhat hogy valóban elég csak az egyik állcsontot szabályozni. Ugyanakkor a kezelés ideje alatt nem lehet kizárni, hogy idővel mégiscsak szükséges lesz a másik állcsont korrigálása (bezavarhat pl. egy előtörő bölcsességfog, egy időközben kihúzott fog vagy akár maga a fogszabályzós kezelés is). Erről minden esetben a szakorvosnak kell dönteni.

2019. máj. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!