Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyulladt foggal mit lehet...

Gyulladt foggal mit lehet kezdeni társadalom biztosítás nélkül?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Az lenne a kérdésem hogy hogy a jobb hátsó fogam be van gyulladva olyan szinten hogy ugy feldagadt a fejem mint egy pocok, szedek rá 300mgs dalacint 3napja 2szemenkent/nap, a fajdalmat elmulasztotta de a daganat továbbra is fent áll.. mennyi idő alatt múlik el leghamarabb? Tisztában vagyok vele hogy ezt ki kéne vágni.. ellenben nincsen társadalombiztosításom így nem mehetek vele orvoshoz.
2019. jún. 6. 16:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha van magyar tajszámod, elmehetsz orvoshoz, el fog látni.

Vagy menj el magánba.

2019. jún. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

fogorvoshoz sürgősen !! magánba elmehetsz TB nélkül, nyilván fizetni kell, az árak pedig nagyon változóak

azért kellene sietned, mert hosszú hétvége jön, akkor csak ügyeleten fogorvoshoz jutni, az meg elég kevés helyen van és hosszú a sor...

2019. jún. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ezek a vény nélküli cuccok ilyenkor már nem segítenek. Antibiotikum kell hogy levigyék a gyulladást aztán fogják csak kiszedni. Ha be van gyulladva semmit nem fog használni az érzéstelenítő. Tb nélkül is elmehetsz kötelessége ellátni csak lehetséges hogy jelezni fogja a nav felé ha nem fizeted. Vagy magánba mész és fizetsz ami nem kevés lesz. De minden képpen el kéne menned mert a baktériumok tovább terjedhetnek. Nem tudom hogy fent vagy lent fáj a fogad ha fent akkor pl tovább megy az agyad felé. Nem azt mondom hogy már pedig tovább fog terjedni de az esélye meg van rá hiszen gyulladt.
2019. jún. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Skatebird ***** válasza:

Egyénileg is be lehet fizetni a TB-t az adóhivatalnál, 7500ft/hó(egy magán fogorvos ennél szerintem húzósabb, akkor is, ha csak húz) bár nem tudom menni az átfutási idő. T1011es nyomtatványt kell hozzá kitölteni.

[link]


Addig is, míg eljutsz dokihoz, ecseteld az ínyedet teafaolajjal, keserű, de jól leviszi a gyulladást.


Jobbulást!

2019. jún. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Na az ilyenekre, mint a hármas válaszoló szoktam mondani, hogy az ne irkáljon, aki nem érti, aki nem tudja.

Írja a kérdező, hogy dalacint szed. Ha valaki erre azt reflektálja, hogy "ezek a vény nélküli cuccok", meg "ide antibiotikum kell", annak az a tanácsom, hogy máskor tartsa magában a gondolatait, mert nem csak saját magát égeti le, de adott esetben félre is vezethet másokat. Miért is írom ezt? Mert a Dalacin vényre kapható antibiotikum... ráadásul az egyik legerősebb. Nyilván felmerül a kérdés, hogy ha a kérdezőnek nincs érvényes TAJ kártyája, akkor honnan kapta, de végülis felírhatja az orvos, csak nem jár rá támogatás.

És nem, nem kötelessége ellátni az orvosnak, csak abban az esetben, ha amúgy jogviszonya van, de jelenleg nem érvényes, mert nincs befizetve. Ha egyáltalán nincs tb-s jogviszonya, akkor a rosszhírem az, hogy semmiféle kötelezettsége nincs az orvosnak, hogy az én, a te és további rendes dolgozó és adózó ember pénzéből más ember fogát húzza. Ha jogviszonyod van, akkor el kell lásson, az már a NAV biznisze, hogy behajtja e rajtad, vagy sem.

Bárhonnan is van az antibiotikum, remélem sikerült egy egész levéllel szerezni, légyszíves szedd végig, bármi is történik most már, mert különben rezisztencia alakul ki, és ha a gyulladás nagy része le is ment, ami ott marad baktérium, az mind elszaporodik, újra kialakul a baj, de akkor már ezt nem lehet újra felírni, holott erre az állapotra ez a legjobb. Amúgy nem 2 szemet kell ebből szedni, hanem 4-et 6 óránként.

A probléma pedig addig nem oldódik meg, amíg a gyulladást kiváltó tényező ott van. Az antibiotikum nem varázsszer, azt megakadályozza, hogy a bakteriális invázió továbbterjedjen a szövetek között az agyad/mellüreged felé (az antibiotikumos éra előtt ez az állapot potenciálisan letális volt), de ennyit csinál, nem többet. A beteg fog attól még ott van, úgyhogy nem nagyon érdemes ezzel szórakozni. Menj el a körzetes orvosodhoz és beszéld meg vele a dolgot. Ha fel vagy már dagadva, nem fog elküldeni. De minél hamarabb menj, ne a rendelés végére, inkább pont az elején már ott kéne csücsülni. Maximum kiderül, hogy nincs jogviszonyod, de valszeg akkor is kezdeni fog veled valamit, más nem, pénzért. Ezzel az állapottal nem érdemes szórakozni. A TAJodat meg mindenképpen intézd el, már ez az állapot is elég nagy baj, de mi lesz veled, ha baleset ér és kiszámláznak neked egy 7 számjegyű összeget?

2019. jún. 7. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5#

Ó tényleg igazad van nem figyelmtem. Össze kevertem a dolgit gyógyszerrel.

2019. jún. 7. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!