Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ki tudok próbálni új fogorvost...

Ki tudok próbálni új fogorvost anélkül hogy elvinném hozzá a papírjaim?

Figyelt kérdés
Úgy tudom addig nem vizsgálhat meg míg nem vagyok nála,de honnan tudhatnám, hogy melyik a jó, amíg meg sem vizsgált?!!? A régihez elég gyakran jártam, volt hogy egy fogat többször is csinált ( ugyanolyan művelettel...) Szóval vagy nekem van pocsék fogam ( nem eszek semmi mogyoró, meg ilyen keményet) vagy ő húz le engem...

2019. jún. 6. 19:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Menj fizetőshöz.
2019. jún. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez állami mégis fizetek alkalmaként 6-14ezret, de ha annyival jobb a magán akkor kénytelen leszek cserélni, mert a minőségre megyek.
2019. jún. 6. 20:24
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem értelek. Hogy jön ide a mogyoró? Ha szuvasak a fogaid, az a nassolással meg a szájhigiéniával függ össze, nem a mogyoróval.

A körzetes orvosodnál pedig minden fogmegtartó kezelés (tömés, gyökérkezelés, fogkő) és foghúzás tb finanszírozott, amennyiben van érvényes TAJ kártyád. Magyarul téged vagy nagyon csúnyán átvernek, vagy te nem tartozol abba a körzetbe. Hiába “állami”, a körzetes orvosoknak területi ellátási kötelezettségük van, ahova ha valaki nem tartozik bele, az magán betegnek minősül.


Papírokat pedig sehova nem kell átvinni. Az a régi féle kartonrendszer már megszűnt, ahol mégis van, az egyéni dokumentáció miatt van, a saját munkájukat könnyítik meg vele, de az nem olyan papír, amit te kikérsz és viszed magaddal, mert teljes mértékben online rendszeren működik az egész. Bármikor elmehetsz másik orvoshoz, de tb finanszírozott alapon csak az egy szem körzetes orvosodnál veheted igénybe a kezeléseket.

2019. jún. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ehm, Szlovákiai vagyok, a falumban megszűnt(kiöregedett) az orvos így egy szomszédos faluba jelentkeztem át. Gondolom mehetettem volna bármelyik másik faluba,városba is. De az a problémám hogy honnan tudhatnám, hogy egy adott orvos jó-e amíg meg nem vizsgált, hogy ha addig nem vizsgálhat meg míg nem járok hozzá? :D
2019. jún. 7. 16:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!