Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mért ennyire rossz a SOTE...

Mért ennyire rossz a SOTE Budapesti Fogászati konzerváló klinikán az egészségügyi ellátás?

Figyelt kérdés

Elhatároztam soha többé nem megyek a SOTE fogászati Konzerváló Klinikára. Helyette összegyűjtőm akkár hosszú hónapokra a pénzemet és aztán az olcsó de jó magán fogorvoshoz megyek el tömetni a fogamat.



1. Okom: A SOTE Fogászati Konzerváló klinikán (Új Szentkirályi utcai) a III. emelten a fogorvos rezidens megalázóan állapította meg a fogaim állapotát, fogkövesek a fogaim és az Implantátumos fogpótlásomat is kéne tisztítanom, mintha soha nem mosnék fogat és nem használnék fogselymet. Mondtam neki szoktam minden nap mosni a fogaimat és használni a fogaimat. Erre annyit válaszolt ne szavatkozak erre.


2. Okom: A friss röntgen képet a fogamról nem mutatták meg.


3. Okom: az Orális Száj és fog vizsgálatom után nem utaltak be az Egyetemi hallgatókhoz, hogy a fogköveimet leszedjék és az Implantátumot meg tisztíthassák.Annyit mondtak nekem, hogy a fogorvos Egyetemi hallgatók nem ismerik a fogkőleszedést és a polírozást sem a bölcsesség fog gyökérkezelését, és a bölcsesség foghoz hasonló gyökerű fogak gyökérkezelését sem.


4. Okom: Felküldtem a fog pótlástantanti klinikára engem. Harapás emelő sín végett a keresztharapásom végett. Ott meg a fogorvos nem tudta mit keresek ott.



Mitől lett ennyire rossz Magyarországon az Egészségügyi ellátás, hogy az ember nem kaphatja meg az Állami rendszerben a normális ingyenes fogászati ellátást sem fogalmam sincs.



2019. jún. 20. 22:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Mert nem jár. Az Alkotmány biztosította az eü. ellátáshoz való jogot, de az Alaptörvény már nem.

Persze régen se volt jobb, csak mondom, hogy most már jogszabály szerint sem jár semmi.

2019. jún. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Milyen panasszal mentél el, és mit mondtak arra?


Lábjegyzet: Ebben a két dologban nincs igazad:


"2. Okom: A friss röntgen képet a fogamról nem mutatták meg."


Kérted, hogy mutasság meg? Csak úgy nem állítják fel a beteget, hogy menjen oda a számítógéphez megnézni a röntgent. (Mivel egy laikus nem tudja, hogy mit kell rajta nézni.)


"3. Okom: az Orális Száj és fog vizsgálatom után nem utaltak be az Egyetemi hallgatókhoz, hogy a fogköveimet leszedjék és az Implantátumot meg tisztíthassák.Annyit mondtak nekem, hogy a fogorvos Egyetemi hallgatók nem ismerik a fogkőleszedést és a polírozást sem a bölcsesség fog gyökérkezelését, és a bölcsesség foghoz hasonló gyökerű fogak gyökérkezelését sem."


1) Az implantátumról való fogkőleszedés meg a bölcsességfog gyökérkezelése valóban nem tipikus hallgatóknak való feladatok.

2) A hallgatók most szerintem vizsgáznak, vagy a nyári szünetre készülnek.

2019. jún. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Kérted, hogy mutasság meg?"


Filmen oda KELL adni.

Én 35 éven át jártam oda, kérés esetén is megtagadták ezt sokszor. Teljesen véletlenszerűen, orvosfüggő. Az az alapja, hogy sok orvos úgy gondolja, az ő tulajdona a betegről készült információ, lelet és nem adhatja oda. Pedig ez nem így van.

2019. jún. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem KELL oda adni és a legtöbb helyen már nincs is erre alkalmas előhívő. A beteg saját kérésére megkaphatja, általában valamilyen digitális változatban, vagy elküldik emailen. Ha kéri. De nem KELL.

Nem értem a kérdést. Ez most egy véleménynyilvánítás. Tessék elmenni a barátaiddal, ha vannak és velük megbeszélni, hogy mennyire nem voltál elégedett. Elvégre ez nem egy fórum.

Ha pedig ennyire rossznak találod az eü-t, akkor fel lehet lázadni és panaszt tenni a kormánynál, hogy tegyenek valamit. Nem az orvosokkal van a baj, hanem a szervezéssel és a finanszírozással - amiben az ellátók nem vesznek részt.


Továbbá: hallgatói ellátás most nincs is, vizsgaidőszak van, utána nyári szünet. Esetleg lesz egy nyári gyakorlat, de az nem most van. A röntgent meg felesleges mutogatni, az emberek döntő többsége azt sem érti, ha azt mondják neki, hogy metszőfog, vagy őrlő, akkor minek mutogatni a röntgent, amin majd nem lát semmit? Kérni lehet, de nem gondolatolvasók, hogy te látni szeretnéd, azt meg nem fogod senkivel sem elhitetni, hogy te kifejezetten szóltál, hogy meg kívánod nézni, ők pedig a határozott kérésed ellenére sem mutatták meg, mintha valami államtitok lenne.

És ahogy a korábbi válaszoló egyébként írta: az implantátumos beteg kezelése nem hallgatói feladat, 8-as gyökérkezelést meg végzett fogorvosok sem csinálnak, nemhogy diákok. Maximum endodontus szakemberek, de mivel a hozzáférhetőség is igencsak kérdéses, ezért általában ők sem.


Az egészségügyi ellátás problémájára pedig a 0. megoldás az lenne, ha az emberek kimennének az utcára és követelnék az eü megreformálását. Ez nem az orvosoknak fontos, hanem annak, aki nem kapja meg idejében a megfelelő ellátást eszköz és kapacitás hiánya miatt.


Keresztharapásra nem írnak fel harapásemelő sínt. Mélyharapásról lehet szó, valamint - helytelenül - a bruxizmusra adott sínt is néha harapásemelőnek hívják (holott más indikációval kapja a beteg).


És végezetül: ingyenes? Hogy képzeled? A szocializmusban igen, ott el lehetett hitetni az emberekkel, hogy ingyen vannak dolgok (bár akinek volt némi sütnivalója az már akkor összerakta, hogy semmi nincs ingyen, maximum nem te fizetsz érte). De ez kérem már a 21. század! Kapitalizmus! Itt nincsenek ingyen dolgok, itt fizetünk értük. Mint más, kulturált nyugati országban. Így is egyedülálló kedvezmény az, hogy van tb finanszírozott alapellátás, és gyakorlatilag ingyen lehet fogat tömetni, ami más országban kőkemény pénzekbe kerül még az ottani átlag havi bérekhez is! Az ilyen országban ne félj, komolyan veszik a prevenciót és ha szólnak, hogy nem jól mos az illető fogat, az megköszöni és nem felháborodik rajta. Valljuk be, a te érdeked, ha tisztázzák veled a hiányosságaidat, hiszen neked lesznek problémáid belőle.

2019. jún. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Abban nem voltam elégedett, hogy a képernyőn nem mutatták meg a friss röntgen képet a fogamról. Nem az a baj, hogy nem adták oda a felvételt, hanem nem mutatták meg a fogamról lévő helyzetet a röntgen képen.
2019. jún. 21. 19:27
 6/6 A kérdező kommentje:
Az volt a bajom olyan stílusban szólt a rezidens fogorvos a fogaim fogkövességéről, mintha soha nem mosnék fogat de az nem jutott volna eszébe be utaljon engem fogkő leszedésre.
2019. jún. 21. 22:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!