Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Magyarországon lehet kapni...

Magyarországon lehet kapni "palate expandert"?

Figyelt kérdés
Ez egy olyan fogszabályzó ami szétfelé tolja a fogakat nem pedig befelelé azért hogy jobban elférjenek. Eddig csak külföldön hallottam róla, ilyen például a FAGGA, RME... Lehet itthon kapni valahol?

2019. júl. 1. 14:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Pedig Magyarországon is gyakran használják fogszabályozó szakorvosok. Úgyhogy lehet kapni, csak nem a sarki fűszeresnél, hanem fogszabályozó szakorvosnál abban az esetben, ha ő maga ezt a terápiát írja elő. Az ő döntése és nem a tiéd.
2019. júl. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!


A fogorvos ki akarja húzni még 4 fogamat (már kettőt kihúzott) ami szerintem hülyeség, mivel teljesen egészségesek, csak nem férnek el. És az egyik rokonomnak így oldották meg (külföldön), pedig neki is nagyon öszze-vissza voltak a fogai, de egy ilyet hordott 3 évig és azóta teljesen elférnek.

2019. júl. 2. 12:32
 3/7 anonim ***** válasza:
Nézd. Nem megbántani szeretnélek, de ha csak nem vagy fogszabályozó szakorvos, akkor a véleményed teljesen irreleváns. Egy nagyon komoly biomérnöki munkáról van szó, ahol minden eset más és nincs két egyforma kezelési terv látszólag nagyon hasonló szituációkban sem. Amit mondasz, pont olyan, mintha én nem érteném, hogy miért kell az én épülő házam alá 20 centivel vastagabb alap, amikor egy ismerősömnek megcsinálták 50 centivel. Holott nem tudjuk, hogy milyen talajra alapozunk, nem tudjuk, hogy mekkora házat építünk, az milyen anyagból épül, nem biztos, hogy Magyarországon, ahol természeti katasztrófákból híján vagyunk ugyanaz az elvárás, mint olyan távolkeleti országban, ahol mondjuk egy monszunos időszakot kell a háznak kibírnia. A végtelenségig lehetne sorolni. Érted mit akarok mondani? Hogy ismerősödnek miért úgy oldották meg, nem tudom. De az nem megoldás mindenkire. Ha neked valójában az állcsontod elég széles, akkor ha továbbszélesítik, úgy fogsz kinézni, mint egy csimpánz. Ezt a fogszabályozó szakorvosok le is mérik, csinálnak egy oldalirányú röntgent, amit egy program segítségével kimérnek és megállapítják, hogy csonteredetű e a probléma vagy sem. Amit te írsz, azt akkor használják. De torlódott fogak nem csak alul fejlett állcsontnál fordulnak elő. Ha nem bízol a fogszabályzósodban, akkor lehet kérni másodvéleményt is. De nem azt fogod kapni, amit te rendelsz, elvégre ez egy orvosi rendelő, nem a Spar, ahol hogyha nem kapsz Kaukázusi kefírt, akkor átmész a Tescoba. Ez orvostudomány, annak is egy igen bonyolult és nehéz része, bármilyen egyszerűnek tűnik is.
2019. júl. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Lehet, csak azt itthon ezeknek més a nevük, ha úgy keresel rá, hogy "hyrax", akkor megtalálod.


Én a helyedben fogorvost cserélnék, hat fogat kihúzni az nem normális :D (kivéve ha ebből négy a bölcsesség fog, akkor nem szóltam).

Az önligírozó technikával többnyire nem kell fogat húzni (legalábbis ennyit biztos nem), csak jóval drágább, mint a sima fogszabályozó.


Keress olyan fogorvost, aki dolgozik ilyen készülékekkel, és konzultálj vele is, ha van rá lehetőséged. A fogorvosok honlapján az "árlista" menüpontot nézegesd, ott szoktak ilyenek lenni, hogy "rögzített elemek kiegészítői" és társai. Egy olyan doki, aki használ ilyeneket, tuti meg tudja mondani, hogy a te esetedben segíthetne-e egy ilyen tágító készülék.

2019. júl. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

*Lehet, csakitthon ezeknek más a nevük, ha úgy keresel rá, hogy "hyrax", akkor megtalálod.


(írni se tudok már, bocsi)

2019. júl. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, elmentem egy másik fogorvoshoz, azt mondta segítene rajtam és augusztusban már fel is szerelik :)
2019. júl. 20. 13:36
 7/7 anonim ***** válasza:

A 3-as válaszolónak:

Tudod, elméletben nagyon jól hangzik, hogy a fogszabályozó szakorvos biztosan jobban tudja, és a beteg ne okoskodjon azért, mert az ismerősének megoldották a fogszabályozást foghúzás nélkül.


1. Bárki, akinek több egészségügyi tapasztalata van, tudja, hogy az orvosok sokszor homlokegyenest mást tudnak mondani. Ezt én magam is többször tapasztaltam betegként, éppen ezért néha érdemes másodvéleményt, esetleg harmadvéleményt kérni, különösen akkor, ha olyan invazív eljárást javasolnak, amit aztán nem lehet visszacsinálni.


2. Lássuk be, előfordul, hogy a külföldi orvosok haladóbbk, mint az itthoniak (modernebb megközelítéseket/technikákat alkalmaznak)


3. Nem vagyok fogorvos, de mostanában angol nyelvű oldalakon elég sokat olvasgattam fogszabályozás témában. Nincs konszenzus a fogszabályozó szakorvosok között. Vannak, akik viszonylag sokszor húznak fogat, mások meg úgy visznek praxist, hogy az esetek többségében elkerülik azt.

Most már elég sokat írnak arról, hogy milyen következményei lehetnek annak, ha az állkapocs túl kicsi: álllapocsízületi problémák, szájlégzés, légzéskimaradás alvás közben, stb. Ha valakit érdekel, érdemes pl. rákeresni arra, hogy "myofunctional therapy", illetve "myofunctional orthodontics".


(Azt meg már csak zárójelben jegyzem meg, hogy tudok olyan fogorvosokról, akiknek nincs fogszabályozó szakorvosi végzettségük, de fogszabályoznak. Vajon mekkora hozzáértéssel teszik azt?)

2019. dec. 27. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!