Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogászati lenyomatvétel...

Fogászati lenyomatvétel napjainkban hogy történik?

Figyelt kérdés
Van még olyan, modern rendelő, ahol teljes állkapcsos sínnel történik? Vagy már mindenhol vannak kisebb sínek legalább, ha digitális szkenner nincs is?

2019. júl. 9. 19:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Sín alatt lenyomatkanálra gondolsz? Ha a laborban rekonstruálni akarják a harapást, akkor muszáj az egész fogsorrol lenyomatot venni, ez nem változott.


Ami a régi időkhöz képest változott, hogy más anyagokat használnak (pl. gipszlenyomatot már ritkán vesznek).

2019. júl. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Digitális szkenner nagyon kevés helyen van, kb egy kezemen meg tudom számolni, hogy hány van az országban, értelemszerűen az ország legtrendibb és legdrágább fogászatain. A lenyomatvétel kanállal történik, abba tesznek különféle lenyomatanyagokat, a szituáció válogatja, hogy épp milyet.
2019. júl. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyenre gondolsz, nekem februárban úgy csinálták, hogy valami trutymót rányomkodtak a fogsoromra, össze kellett harapni, aztán valami hatalmas 'vas' cuccba nyomtak trutyit és azt nyomták a felsőre (az egész szájpadlásomat befedte, nagyon közel voltam hozzá hogy hányjak...)
2019. júl. 11. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!