Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 7 rossz fogam van. Ugye nem...

7 rossz fogam van. Ugye nem fogják kihúzni? Többi lent.

Figyelt kérdés

21/F

Fél év után elmentem fogorvoshoz kontrollra, és katasztrófálisan vannak a fogaim, 7 rossz fogam van. Azt mondták, ha nem fogok velük rendesen törődni, ki fogják húzni, és protézát fognak tenni. Nagyon félek. Be vannak gyulladva az ínyeim. Kiírtak pardontax fluoride fogkrémet, és Curasept szájöblögetőt.

Ahogy mostam a fogaimat, fura ízre voltam figyelmes, mintha genny lenne a fogaimnál, vagy a fogkrém lehet olyan íze? Most nem annyira vérzett mint szokott a fogmosásnál. Talán netán gennyesek lennének a fogaim? Nem mosom rendszeresen a fogaimat. Tudom, hogy ez most kijön regaláb 200€-ba, de ne húzzák ki. :( Eddig a doki mindig megmentette a fogamat, még akkor is mikor halott fog volt, de nem volt benne ideg, vagy halott fog volt és kivette az ideget. Mindenesetre szeretném elkerülni a foghúzást, nagyon félek.


Szerintetek mit fog csinálni a fogaimmal?


2019. júl. 13. 10:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Sajnos erre látatlanban lehetetlen korrekt választ adni.

Nyilván most nem tudsz egyebet, mint mindent megtenni a megőrzésért. Ma már nagyon jó fogmegtartó technikák vannak, illetve a protézis helyett létezik implantológia, korona, híd, stb. Igaz, ezek nem olcsók, de nem kell tartani a fogatlanságtól, mint 70 évvel ezelőtt.

2019. júl. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Miért nem vigyázol a fogaidra? Meg mit jelent az hogy nem mosod rendszeresen? A fogainkat MINIMUM naponta egyszer meg kell mosni, de a napi 2 fogmosás, reggel és este a legegészségesebb. Az orvos majd eldönti hogy tömi vagy húzza a fogakat. Egyébként meg megérdemled.
2019. júl. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Istenem csak ne húzza ki :(
2019. júl. 13. 10:37
 4/6 anonim ***** válasza:
Meg arra anyagilag készülj fel hogyha visszamész a dokihoz, és úgy látja hogy már nem tud azokkal a lyukas fogakkal mit kezdeni, és kihúzzák, akkor 7 műfog beültetése nem olcsó mulatság. Már ha nem akarsz 7 hiányzó foggal élni.
2019. júl. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem lyukasak mind. Csak cserélni kell a tömést azt mondták
2019. júl. 13. 10:53
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem 9 lyuk volt (oldalt is, ket fog kozott, stb) es a doki 2 alkalommal, erzestelenites nelkul megcsinalta mindet. Meg is kerdezte az asszisztens hogy mazoista vagyok-e. :D


Amugy nem kell felni, nyugodtan menj el es csinaltasd meg. Tul leszel rajta es utana semmi gond nem lesz. De azert penzt vigyel magaddal boven.

2019. júl. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!