Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A bölcsességfogak kiműtése...

A bölcsességfogak kiműtése káros lenne? Nekem már kiszedték őket. Tapasztalatok, észrevételek?

Figyelt kérdés

vagy inkább előnyös?


Nekem röntgenen megnézték és azt mondák hogy rosszak meg hogy nincs hasznuk és ezért kellett őket kivenni.



2019. júl. 14. 21:51
 1/7 A kérdező kommentje:
Vagy semmi jelentősége? Mert pl apám 50 éves és neki megvannak
2019. júl. 14. 21:52
 2/7 anonim ***** válasza:
68%
Probléma akkor van, ha pl ferdén nönek és nyomják az elötte lévö fogat és igy az egész fogsort, de ha nincs semmi baja és nem okoz gondot, akkor nem szokták kiszedni.
2019. júl. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%

Nekem megnézte a röntgenen az orvos, és mivel szép egyenesen nőnek, maradhatnak.


Minden orvosi beavatkozásnak van valamennyi várt haszna, meg valamennyi kockázata, okozott kár stb. Mérlegelni kell, hogy melyik a több. Ha valakinek direktben nekinő a bölcsességfog a hetesnek, akkor nyilván fontos kiműteni, különben a hetesnek is annyi lesz. De az én esetemben pl. nem érné meg valószínűleg.

2019. júl. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%
legtöbb embernél kirohad magától a fog. Szóval többet árt...
2019. júl. 18. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%

Nekem - emlékeim szerint - kettőt ki kellett műteni. (Egyet 25 éves koromban, egyet pedig 35 éves koromban.)


Már nem jut eszembe pontosan, hogy alsó vagy felső fogsorról volt-e szó. Jelenleg éppen egy bölcsességfog előtti fogam gyulladt, gennyes egy ideje.


Nemrégen tanultam meg sürgősségi mentőszolgálattól (kényszerhelyzet hozta!), hogy a gennyes sebváladékot milyen kémiai oldattal lehet fertőtleníteni.


Üdv: 45/N

2019. júl. 18. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
68%
Nekem az utolsó örlő fogamat húzták mert nagyon letört és már a röntgenből látta a doki h mellette jön kifele a bölcsesség, így mire begyógyult a seb teljesen a helyére előre kinőtt a bölcsesség. Jó nagy fog lett,és használom is. Ennem már vagy 20 éve és nincs vele semmi gond. Mondjuk ez mázli volt 😀
2019. júl. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
68%
Ennem = ennek
2019. júl. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!