Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 20 évesen szeretnék esztétikai...

20 évesen szeretnék esztétikai célból új fogsort. Milyen lehetőségeim vannak?

Figyelt kérdés

Tisztában vagyok vele, hogy nem olcsó az ilyesmi, úgyhogy kérek mindenkit ezzel kapcsolatban ne írjon.

Van néhány rossz fogam, a bölcsességfogaim az ínyembe vannak ágyazódva. Emellett a fogaim igencsak szabálytalanul állnak.

Emiatt szeretném, ha műfogsorom lenne.


Milyen lehetőségek vannak erre? Egyáltalán érdemes ebbe belevágni?


2019. júl. 15. 08:25
 1/7 Ypszilon1980 ***** válasza:

Ha rosszul nő vagy rossz a fog, akkor el lehet távolítani, korona vagy híd helyettesítheti, de nagy macera, mert van amikor nem sikerül jól meg nem lesz olyan, mint az igazi sosem. Nem szabad kihúzni, ha nem rossz egy fog.

Tőled függ mit szeretnél, de nagyon sok pénz és sok szenvedés. Menj el egy fogorvoshoz és az ő véleményét kérd ki.

2019. júl. 15. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Fogorvosok egészséges fogakat soha nem fognak kihúzni. De megoldják, hogy szép fogsorod legyen. Kezdésnek kihúzzák a bölcsességfogaidat. a rossz fogakat rendbe teszik. A csálé fogsort fogszabályzóval korrigálják majd.

Így idővel szépek lesznek a fogaid. De egészséges fogakat nem fognak kihúzni-

2019. júl. 15. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kihúzni a bölcsesség fogat/fogakat és fogszabályzó? Nem oldaná meg? Amúgy, szerintem menj el fogorvoshoz és ő majd elmondja a számodra legmegfelelőbb lehetőségeket.
2019. júl. 15. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Mindenképpen elmegyek konzultálni egy fogorvossal.
2019. júl. 15. 08:34
 5/7 anonim ***** válasza:

Igaz én 42 éves voltam amikor megcsináltattam a fogsoromat esztétikai okokból, mert nekem elől ahogy mondani szokták " 30 perc szünet van a két fog között". Ami mindig zavart. Nekem is voltak rossz fogak, bölcsességfogak.

Amit csináltak. Bölcsességfogak kihúzása, rossza fogak tömése, rendbe tétele. Alul hiányzott 2 fog oda implantátum beültetés történt. Felül 8 egészséges fogat lecsiszoltak, és koronát kaptam rá, hogy ne kis kopott csálé hézagos fogsorom legyen. Szépen megcsinálták, és bár lassan 3 éve megvan, de még mindig úgy érzem, hogy "nem az enyém" Szerintem észrevehető, hogy korona, és nem igazi fog. (pedig a legdrágább megoldást kértem) Akik ismertem 30 perces szünet fogakkal, mondják, hogy nem látni, olyan mintha sajátom lenne. Akik idegenek, és már ezzel a foggal látnak, ők nem is sejtik, hogy "hamis fogak" De én érzem, hogy nem az igazi.

Ha visszacsinálhatnám, akkor a koronát elfelejteném. Valószínű, hogy akkor ragaszkodtam volna ahhoz, hogy a 2 első egészséges fogamat húzzák ki, és implantátumot oda is. De az orvosom már az elején mondta, hogy egészséges gyökérfogakat nem húznak.

2019. júl. 15. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Fogszabàlyzót javaslom. Nagyon szép lesz a végeredmény és a te fogaid lesznek. Hidd el, hogy felbecsülhetetlen érték.
2019. júl. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Konzutalj, viszont fogadni mernek hogy lesz fogszabi, huzas, tömés, stb.
2019. júl. 18. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!