Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Egy AIDS gyanús személy után...

Egy AIDS gyanús személy után ha ittam, és kicsit a szája fel volt repedve, akkor elkaphattam a betegséget én is?

Figyelt kérdés
2019. aug. 6. 22:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

HIV-et kaphatsz el maximum, nem AIDS-t.


“A fertőzött által használt bögrék, ivópo­harak, evőeszközök, kilincsek, törülközők, vécéülőkék sem terjesztik a fertőzést. Nem juthat át a vírus a partnerre csóko­lózás vagy orális szex közben sem. Ez el­lentmondani látszik annak az állításnak, hogy a vírus a fertőzött személy nyálában is jelen van. Ilyen szituációkban valójában az jelent veszélyt, ha a partner szájában vagy a nemi szervek tájékán nagy fekély vagy egyéb nyitott seb, illetve a szájban jelentős fogínyvérzés áll fenn, ilyenkor ugyanis vér útján létrejöhet a fertőzés.“

2019. aug. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez a komment igaz, de nyálban akkor is nagyon kevés vírus van jelen, nem tudod elkapni így, persze hacsaknem ömlik a vér a szájából. Ha megfelelően kezelik, akkor meg lehet, hogy nem is fertőz.

Ez a gyanú nem tudom mit jelent.

2019. aug. 7. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
mi alapján AIDS gyanús az a személy?
2019. aug. 7. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A HIV vírus kifejezetten a rosszul fertőző vírusok közé tartozik szerencsére. Így ezen a módon minimális a fertőződés veszélye. Természetesen nem nulla. Mondjuk 100ezerből egy alkalom, vagy még annyi sem. Ha ez mégis ennyire nyugtalanít, "félsz a lottó ötöstől", akkor saját nyugalmad érdekében várj fél évet és csináltass magadnak egy HIV tesztet, valamint kerüld el az illetőt, vagy mondd meg neki mi a gondod vele és vigyázzatok legközelebb jobban egymásra. Egyébként meg nem kell a másik után inni. Számtalan szemölcs és egyéb kellemetlen vírus van egyébként is forgalomban, felesleges ilyen módon a semmiért kockáztatni. Házasságban, párkapcsolatban persze rendben van a dolog, hiszen ha szexuális úton közvetlenül érintkeztek, akkor már majdnem mindegy. Amit az egyik beszed, úgyis jó eséllyel megkapja a másik.
2019. aug. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, kicsit megnyugodtam
2019. aug. 11. 22:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!