Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi tortenik ha lenyelek 1 het...

Mi tortenik ha lenyelek 1 het alatt kb 4 csomag ragot? Lehet tole bajom?

Figyelt kérdés
Mert nagyon rászoktam arra hogy lenyelem mindig es konkretan eszem is
2019. okt. 4. 20:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Semmi különös, csak egy gyomor- és bélműtét. Gyorsan menj pszichiáterhez, baj van a fejeddel.
2019. okt. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Nem mindég fog kijönni. Fel fogják vágni a hasadat, és ha a beled egy része elhal, azt is kivágják, és összefoltozzák. Lehet túléled, de az is lehet, hogy nem leszel olyan szerencsés. Ez jó nagy butaság amit csinálsz! Gondolom nem tanítottak meg a szüleid, hogy nem szabad lenyelni.
2019. okt. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
41%
Kiskoromba mindig lenyeltem a ragot es túléltem..
2019. okt. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
90%
A lenyelt rágógumit bár nem emészti meg a szervezet, tovább halad a béltraktuson és kiürül. Hacsak nincs valami emésztőrendszeri betegséged, ami csökkenti a bél motilitását, perisztaltikáját, akkor nem fognak "felvágni", ahogy az előttem lévő írta. A mai rágók többsége cukor helyett szorbitolt tartalmaz, ami cukorhoz hasonlóan édes, de a cukorral ellentétben ez nem szívódik fel és nagy mennyiségben hasmenést okoz (ahogy a cola zéró is). Tehát a felgyorsult bélpasszázs és a megpuhult széklet szinte kizárja, hogy problémád legyen belőle. DE! Kiemelendő, hogy attól még nem egészséges a rágó lenyelése. A gyorsult bélmozgás miatt a tápanyagok, vitaminok, nyomelemek nem tudnak felszívódni, ami különböző tünetekkel/betegségekkel járhat.
2019. okt. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Gratulálok az előttem szólónak, elintézte, hogy a kérdező továbbra is egye a gumit.
2019. okt. 5. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Bedugulhat a beled.
2019. okt. 5. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 amatorkriptozoologus válasza:
Ne nyeld le. Az ritka eset lenne ha akut sérülést okozna, de megtörténhet. Ha eddig nem volt belőle problémád, akkor most nem is vagy veszélyben, de ha folytatod abból baj lehet. Persze azt kétlem hogy bélműtét, de biztos vannak ilyen extrém ritka esetek. Viszont amiböl baj lesz: Ha a rágót lenyeled, akkor a benne lévő aszpartám nagyobb része szívódik fel, azaz a szervezetedben nagyobb mennyiség alakul formaldehiddé. Ez nem lenne baj, csak a formaldehid kis mértékben természetes nagy mértékben méreg. Excitotoxikus hatása van ami azt jelenti hogy túlingerli az idegsejtjeidet, amiből jobb esetben mentális betegség, rosszabb esetben idegrendszeri megbetegedés lesz kb 20 éven belül. Azt meg nagyon nem akarod. Ezek mellett emeli a leukémia rizikóját. régen én is mindig lenyeltem, azóta extrém betegségszorongás, paranoia és lehet hogy pszichózis gyötör. NEM aksrod ezeket átélni, márpedig az aszpartám direkt okozhatja ezeket. A rágót nem arra találták ki hogy lenyeld. Köpd ki! Ezek mellett persze megakadhat a bélrendszerben, ami problémát okozhat (fáj és veszélyes) de ez a ritkább eset. Szóval mégegyszer mondom NE NYELD LE!
2019. okt. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 amatorkriptozoologus válasza:
Utóirat: persze NEM kell befosni, mert az legalabb ennyire káros, ha most abbahagyod, semmi bajod sem lesz. Esetleg egyél több paprikát, citrusfélét és az excitotoxicitás nem okoz problémát HA NEM NYELED LE TÖBBET. De ehez tényleg az kell hogy abbagagyd. Feltételezem fiatal vagy még, úgy erősebb is a szervezeted, de ne feszegesd a határaid. ne nyeld le többet és minden ilyen rizikófaktort lecsökkentesz. És ne stresszelj az nagyon fontos, mert az önmagában gyomor problémákat okoz. Minden rendben lesz csak hallgass a tanácsra hogy ne nyeld le;)
2019. okt. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy hülyeség, egy tévhit, hogy a rágó lenyelése mindenféle bélproblémát okoz.

Akinek ezt tanították a szülei és elhiszi, az gondolom a mikulásban, húsvéti nyusziban is hisz, meg azt is elhiszi, hogyha sapka nélkül megy az utcára télen, akkor megfázik. Elég szánalmas.


Emberi fogyasztásra alkalmas élelmiszer a rágógumi. Lenyeled, valamilyen szinten megemészted, kiürül. Ennyi. Nyilvánvalóan nem egészséges belőle heti 4 csomagot enni, de nem is drámaian egészségtelen. Egy csomag rágó alig néhány gramm.

2019. okt. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Végül is az ostobaságot művelők saját magukat selejtezik ki, ha komoly bajuk lesz.
2019. okt. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!