Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogy lehet a Hepatitis B...

Hogy lehet a Hepatitis B negatív, ha már volt oltásom?

Figyelt kérdés
Csináltunk szerológiai teszteket, hepatitis miatt. Oltva voltam kötelezően 97-ben, azzal hívott fel az orvos csodálkozva, hogy teljesen negatív, mintha soha nem lettem volna oltva, pedig oltás után van antitest és valamennyi értéket kimutat. Mi lehet az oka?
2019. nov. 4. 11:27
 1/4 A kérdező kommentje:
Természetesen ott szerepel a kórlapon az oltás dátuma
2019. nov. 4. 11:30
 2/4 anonim ***** válasza:
Talán 2000es évek után már új oltást adtak be rá ami hatásosabb volt. Vagy nem volt elég ahhoz hg benned antitest képződést váltson ki.
2019. nov. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen, viszont minden oltás után már eltér az eredmény a 0 értékétől. Ha csak minimálisan is. Ezért fura, hiszen mintha oltva sem lettem volna, abszolút negatív
2019. nov. 4. 12:14
 4/4 anonim ***** válasza:
Lehet álnegatív szerológia, vagy az oltás hatástalansága is ok. Javasolt megismételtetni a tesztet, ha azon is negatív a Anti-HBs akkor újra kell oltani.
2019. nov. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!