Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Bőrgombára ha nem gyógyul...

Bőrgombára ha nem gyógyul vagy visszajött mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
Konkrétan pár hónapja elmentem combközben volt pirosodás, hamlás, nedvedzés. Kiírt ilyen kénes kenőcsöt rá meg hintőport, hogy felszivja a nedvességet mert azt szereti a gomba. Kb 3 hetig használtam, úgy éreztem minden oké. De pár hete visszajött demár hiába kenem. Gyenge volna a kenőcs? Amíg vissza nem tudok menni tudtok ötletet adni mivel csillapítcsam?
2019. dec. 23. 16:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem néha a nagy lábam ujján szokott lenni a körömnél.En almaecetes vattával kenegettem és azóta nem jött vissza.
2019. dec. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Deaz nem lehet, hogy masfajta gomba?
2019. dec. 23. 17:11
 3/7 anonim ***** válasza:
Meg lehet próbálni áttörölni naponta 70%-os alkohollal (esetleg denaturált szeszből hígítva). 1-2 %-os formalin oldattal is át lehet törölni. Ki lehet próbálni a Mycosid hintőport. Ha az érintett bőrfelület hozzáér ruhaneműhöz, akkor a ruhaneműt viszonylag gyakran ki kell mosni.
2019. dec. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen gondolom. Errekikene venni szabit nem karom a melohelyre bevinni. Két ünnep kozott a bőrgyógyászok rendelnek vajon?
2019. dec. 23. 17:45
 5/7 A kérdező kommentje:
Amúgy sima ecet vagy arcszesz nemjó atmenetileg?
2019. dec. 23. 18:04
 6/7 anonim ***** válasza:

Legfeljebb almaecet, de csak 15 percig.

Egyszerűbb kurkumát összekeverni kókuszolajjal és azt a bőrre felvinni. Ugyanúgy lehet oregano olajat, vagy teafaolajat is használni. Neem olajat nem is emlitem, mert az biztos nincsen kéznél.

2019. dec. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hatezaz hogy olyakat olvasni ami nem alap egy haznál legalabbis itt nem. Amúgy inkább ártok mint hasznalok ha kenem azzal a fos kenoccsel amit kikevertek a patikaba? Par honapja jó volt most xartse ér.
2019. dec. 23. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!