Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Radioaktív gyógyszer? Létezik...

Radioaktív gyógyszer? Létezik ilyen? Milyen óvintézkedéseket kell tenni?

Figyelt kérdés

Apósom kap ilyet immunrendszeri problémára, állítólag egy darabot kell bevennie. Nem vagyunk tisztában milyen óvintézkedésket kell megtenni, azt mondták nem járhat néhány hétig közösségbe meg ilyenek, de mi van a közösen használt evőeszközökkel, wc-vel, meg ágyneművel? A párom ágyában fog aludni néhány hétig, ez a késöbbiek folyamán nem lesz gond?


Egyáltalán tudja valaki milyen "pozitív" hatása van a radioaktivitásnak az immunrendszerre? Pláne, ha ennyire el kell különítenie magát az embernek...


2008. nov. 20. 21:38
 1/4 anonim ***** válasza:
69%
Nekem nagymamám kapott ilyen gyógyszert és szintén azt tanácsolták, hogy egy hétig ne érintkezzünk. Nő vagyok, és az orvos szerint veszélyeztetheti a későbbiekben a teherbeesést, vagy a magzatot. Én mamikámmal aludtam egy szobában, nem hagytam el arra a hétre (ez már sok-sok éve volt). Nem használta a wc-t, hanem arra a hétre bilizett a biztonság kedvéért. Nem adtam puszit neki, de a kezét megfogtam. Hatalmas gonddal ügyeltem az evőeszközökre, igyekeztem műanyagot adni neki, vagy alaposan elmosni utána. Szerencsére nem tapasztaltam eddig semmit, de a sugárfertőzés csak nagyon sokára jelentkezik. Ismertem valakit, aki ebben a betegségben szenvedett és elég durva, tehát valóban óvatosnak kell lenni!Az ágyneműt majd ki kell főzni.
2008. nov. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
51%

Léteznek radioaktív gyógyszerek, bár én úgy tudtam, hogy leginkább daganatok csontáttéteinek kezelésére, és pajzsmirigy problémákra használják.


A gyógyszer szervezeten belül eloszlik, a célszerveken koncentrálódik, és a maradék a széklettel, vizelettel, és a nyállal kiürül a szervezetből.


Arra vigyázzatok, hogy a széklete, vizelete, és nyála ne kerüljön más szervezetébe.


Ebben a dokumentumban van egy betegtájékoztató is:

[link]

2008. nov. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2008. nov. 20. 23:33
 4/4 A kérdező kommentje:
Igazatok van, tényleg pajzsmirigyre kapja, csak én kevergetem itt a dolgokat... Bocsánat.
2008. nov. 20. 23:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!