Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ti mit tennétek haza ha...

Ti mit tennétek haza ha jövőhéten térne haza több kollégátok olyan országokból ahol jelenleg 6-10-75 fertőzött koronavírusos van?

Figyelt kérdés

Az illetők hoaxnak és kamunak tartják amúgy az egészet nagyrészt és szartak rá kint is, meg itthon is.


Természetesen a "felkészült" magyar kormány és eü egyáltalán nem végez koronavírus teszteket vagy karanténintézkedéseket ezeken az embereket.


Ti mit tennétek? Maszkban dolgoznátok? (Van még rendes vírusszűrős maszk, szemüveg)


Munkahelyen amúgy felajánlották vész esetére az otthoni munkalehetőséget is... de lehet már késő lesz ha hazahordjuk a vírust az idős hozzátartozóknak.



2020. márc. 1. 19:50
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

Hát ez nagyon vicces, hogy egyesek mennyire nem akarják megérteni, miről szól a kérdés, és csak azért jönnek ide, hogy kötekedhessenek :D

De velem is volt már ez így, fel mertem tenni egy kérdést gyereknevelés kategóriában, és persze hogy megkaptam hogy erre miért nem készültem fel szülés előtt, és hogy mégis mit gondoltam.. :D na mindegy.


Egyébként szerintem is gusztustalan, hogy valakik bemennek betegen és körbefertőzik az egész irodát, ez megvolt nálunk is. Nincs nálatok olyan, hogy 2 hétig otthon marad, aki ilyen országból érkezett? Vagy te nem tudsz kivenni most 1 hét szabit minimum?

Egyébként szerintem is úgy terjedhet a vírus, ha ilyenek, mint a kollégáid sz@rnak bele, és átadják bárkinek. Meg az idősek és betegek nem emberek, hogy azok nyugodtan belepusztulhatnak a vírusba? Húgom kb. minden héten beteg, én őt is féltem ettől a vírustól, nem csak az öregeket vagy a gyerekemet.

2020. márc. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:

Sajnos az egyik külsős megbízott kolléga.

Ők nagyon sokat repülnek amúgy is, és mivel nem áll szerződésben a céggel így vendégként bejön a megbeszélésekre. Nem korlátozható kb...


Lenne vele egy interkontinentális munkaút márciusban, és kb érzelmileg terrorizál amiért nem akarom bevállalni, mert ő nem "hiszi" hogy ez komoly dolog lenne... Ez is milyen már 😃

2020. márc. 2. 09:31
 23/29 A kérdező kommentje:

Illetve még egy dolog. A mostani fertőzéstérképek már csak egy következményei a járványnak. Pl hiába nagy Spanyolország, ha már most ilyen elszórtan jelentkezik 84 fertőzött, akkor az valószínűleg egy sokkal nagyobb lappangó járvány előfutára. Lehet már több 100-1000 fő is lehet terjesztő.


Ahogy az olaszoknál is, 1-2-3 hét delay-el jelentkezett a teljes országra levetítve.

2020. márc. 2. 09:34
 24/29 A kérdező kommentje:

Ide is leírom, ha valaki követné az eseményeket:


Mindkét Spanyolországból hazatérő kollégámon enyhe torojfájásos panaszok jelenkeztek a hazatérés óta.


Egyébként valószínű csak megfáztak, de semmit sem lehet kizárni. Természetesen ezzel nem mennek orvoshoz, nem jelentik és nem kérnék tesztelést. Igaz el is hajtanák őket :)


Egyelőre nem jöttek be dolgozni, és kitiltották őket a másik cégtől.

2020. márc. 2. 21:52
 25/29 anonim ***** válasza:

Én sem hiszem,hogy ez hiszti lenne,viszont széleskörben megfigyelhető,hogy mindig azok dobálóznak ezzel a szóval akik tényleg xarnak az egészre..ez is a felelősséghárítás egyik eszköze,akárcsak az influenza adatokkal való takarózás csak ne kelljen szembenézniük a komolyabb következményekkel.Hidd el ők fognak a legjobban felkészületlenül hisztériázni ha elkapnak valami taknyot ez pszichológia...


Arra sem lehet támaszkodni,hogy az említett országok milyen nagyok vagy kicsik,lehet ho spanyol baromi nagy és a másik végén van a gócpont,de az is igaz,hogy 10 nappal ezelőtt még olaszban sem volt egyetlen fertőzött mégis ide ért valahogy Kínából és másnapra pedig már óránként 1 fertőzöttet datáltak....a leközölt hivatalos adatokkal is komoly gondok vannak,én biztosan kitalálnék valamit,hogy otthon maradjak..

2020. márc. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:

Eddig halogattam a megbeszélést sikerrel.


Ha be is megyek az Iráni fertőzöttek óta talán komolyabban veszik majd a dolgot.


Na meg én is leszarom, felhúzom a 3M FFP3-at, aztán hordom.

2020. márc. 4. 19:26
 27/29 A kérdező kommentje:

Ahogy sejtettem. Az illető bejött és direkt mindenkihez közelállt, direkt ráfújtatott az emberekre és körberöhögött hogy szerinte ez csak egy kitalált pánik.


Még büszkén viccel is vele hogy kitiltották a másik munkahelyéről de ide meg bejön "fertőzni", mert nem tilthatják ki.


20 ember volt az irodában, nagyon mérges volt mindenki de tehetetlenek voltak az emberek.


Elég csak 5-10 ilyen ember országszerte és 1000-es gócok alakulnak ki, mint Iránban meg Dél Koreában.

2020. márc. 5. 18:27
 28/29 anonim ***** válasza:
Miért nem basztátok pofán, akihez közel állt? Akár beteg, akár nem, ez undorító.
2020. márc. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:

[link]


Ezek után teljesen felesleges bármilyen intézkedés. Olyan szintű dilettantizmus van az országban, és mentalitás, hogy elképesztő.

2020. márc. 5. 19:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!