Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Egy 47 éves asztmásra nézve,...

Egy 47 éves asztmásra nézve, akinek nincs más eü problémája mennyire mennyire veszélyes ha elkapja a koronavírust? Milyenek a túlélési esélyei?

Figyelt kérdés
Nem találtam erre statisztikát. Illetve addig azt olvastam, hogy 60 év felettiek naltak meg, de mégis mi denhol elmondják, hogy az asztmások a veszélyeztetettek között vannak.

2020. márc. 4. 20:35
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
20%

Olyan minimális a halálozási esélyed, hogy felesleges ezen aggódni.


Sokkal nagyobb az esélye annak, hogy közlekedési balesetben halsz meg, vagy elütnek a zebrán vagy vonat elé esel...

Mégsem mondják egész nap, hogy ne menj ki a házból mert meghalhatsz :D

Túl van tolva ez az egész és már rohadtul unalmas!!!

2020. márc. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:
Majd ha neked is asztmád lesz, újra beszélhetünk erről. Nagyon szar érzés majd megfulladni minden szirszar vírusfertőzéstől.
2020. márc. 4. 20:54
 3/39 anonim ***** válasza:
21%

Attól függ, ha sima asztmád van, de nem okoz súlyos szövődményeket légúti betegségeknél akkor nincs gond.


Ha az utóbbi 5 évben nem volt tüdőgyulladásod, vagy olyan influenzád ami komoly légúti panaszokkal járt, akkor nincs miért aggódni.


Én pl allergiás asztmás vagyok, de 32 év alatt egyszersem volt tüdőgyulladásom, nagyritkán volt köhögős kórom, az sem volt súlyos.


Ha viszont nálad igen, akkor érdemes elgondolkozni hogyan védekezel.

2020. márc. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:
Köszönöm, egy értelmes válasz.
2020. márc. 4. 21:09
 5/39 anonim ***** válasza:
54%

Számít valamit?


Tartsd be az előírásokat, moss rendesen kezet, ne menj közel emberekhez, ne menj fertőzött területre, stb.

Ha mégis elkapod, akkor elkapod, kész. Vagy kijössz belőle, vagy nem.

A rettegés semmiképpen nem fog változtatni semmin.

2020. márc. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
29%
Van valami védőfelszerelésed ilyen esetekre? Maszk, kesztyű, overáll, szemüveg ... illetve tartalék karantén esetén. Minél kevesebbet kelljen bevásárolni.
2020. márc. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:
Ne menjek emberek közelébe? :) ez aranyos, a munkahelyemen fél méterre dolgozunk egymástól, akkor most hogy legyen? :)
2020. márc. 4. 21:16
 8/39 anonim ***** válasza:
29%
Illetve azt is nézd meg kikkel laksz együtt, ők hová járnak, kikkel találkoznak és mennyire tudod elszeparálni magad emberektől ha kell.
2020. márc. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
46%

Jobb helyeken már kihirdették a home office lehetőséget. Azt nem tudod elintézni?


Ha dolgozni kell akkor nincs mese, dolgozni kell. Végső esetben megpróbálhatsz beszerezni gázmaszk félálarcot P3 szűrővel. Pár helyen még lehet kapni. Max abban dolgozol akkor.

2020. márc. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:
#8 a héten azért kellett táppénzre mennem, mert múlt hétfőn a főnökünk megtartotta a kötelező tájékoztatöt arról, hogy betegen ne dolgozzon senki, ne fogjanak kezet stb. 5 perc múlva a mellettem dolgozó kolléga jelezte hogy beteg. Nem mehetett haza. :) taknya-nyála egybefolyt mellettem 2 napig, mire el mert menni táppénzre. Természetesen én is elkaptam tőle, kicsit fulladok. Hát köszönöm szépen. :)
2020. márc. 4. 21:21
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!