Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Kezdek bepánikolni a koronavír...

Kezdek bepánikolni a koronavírus miatt. Hogy lehet megnyugodni?

Figyelt kérdés
Eddig nem igazán érdekelt a téma. Munkatársaim már hetek óta bevásároltak tartós élelmiszert, maszkot, kesztyűt.. Én semmit. Persze gyakran mosok kezet, nem vagyok beteges,influenzás sem voltam soha, teljesen egészséges vagyok, viszont kezd megijeszteni, hogy már 3 koronavírusos van az országban. A debreceni már nincs is messze tőlem. Az a baj kezdek bepánikolni,hiszen terjedni fog gyorsan. Én nem akarok kórházba kerülni, meghalni. Hogy kerüljük el???
2020. márc. 5. 21:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
52%

"Én nem akarok kórházba kerülni, meghalni. Hogy kerüljük el???"



Nem is fogsz a betegek 5-10% súlyos, de a nagy részük nekik is meggyógyul, ne félj, az nem tesz jót a immunrendszernek, se a lelkednek, ne foglalkozz vele, több mindent átéltünk, bízzunk benne, ezt is meg fogják oldani.

2020. márc. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Szedj vitamint, ha egészséges fiatal vagy, akkor minimális az esélye egy komolyabb lefolyásnak.
2020. márc. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Tájékozódj, de megbízható forrásból.

koronavirus.gov.hu

2020. márc. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
2%
Pszichiáterhez! Egy egészséges lelkű ember képes a helyén kezelni a manipuláló tömegpszichózist!
2020. márc. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

[link]


Tessék itt tudsz tájékozódni, a friss hírekről tanácsokról.

2020. márc. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Szedek vitamint ősz óta. Nem emiatt kezdtem el,viszont biztos használt valamit, mert egyàltalán nem voltam beteg azóta.

Rettegek az orvosoktól, a kórháztól meg főleg. Csak látogatóban voltam még ott, de akkor is borzalmas volt. Egy napot nem tudnék ott eltölteni.


Minek olvassam azt a hülye honlapot? Hogy még jobban bepánikoljak? Meg se nyitottam, nem is fogom.

Eddig kinevettem minden pánikolót, de most már komolyan félek. :( Kivédhetetlen, hogy ne terjedjen a vírus.

2020. márc. 5. 21:29
 7/16 anonim ***** válasza:
62%

Ha az orvosfóbiáddal pszichológushoz fordulnál, az segíthetne megnyugodni.


"Minek olvassam azt a hülye honlapot? Hogy még jobban bepánikoljak? Meg se nyitottam, nem is fogom.

Eddig kinevettem minden pánikolót, de most már komolyan félek."

Minek olvasod a sok pánikolót a honlap helyett, miért velük beszélsz, kommunikálsz? A honlap megnyugtatna, elmagyarázná, hogy miért nem kell annyira pánikolni, mint amennyire egyesek teszik.


"Kivédhetetlen, hogy ne terjedjen a vírus."

Kivédhető, csak nem olyan egyszerű kivédeni. Nagy önfegyelem kell hozzá mindenki részéről is: honlapolvasás, nem pánikolósoktól való tájékozódás. Rajtad is múlik, hogy sikerül-e megállítani a terjedését (a vírusnak is, meg a pániknak is).

2020. márc. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Mivel kb az összes honlapon ez jön szembe az emberrel. Ha nem kattintasz rá akkor is lehet látni a címeket.


Persze már bolond is vagyok és menjek pszichológushoz :D A rendszeres fogorvosi és nőgyógyászati ellenőrzésen kívül háziorvosnál voltam csak. Bár háziorvosnál sem voltam jó pár éve. Igen rettegek az orvosoktól, betegségektől. Amit meg láttam a kórházban, az állapotokat, az orvosok, nővérek viselkedését az egy életre elég volt. Ne haragudj ha nem vágyok ilyen helyekre.

2020. márc. 5. 21:52
 9/16 A kérdező kommentje:
A kollegáim hülyének néztek, hogy vásàroltam be semmit a karantén idejére, de nem vettem tudomást a pánikról :( M3g egy csomag tésztát sem vettem pluszban :(
2020. márc. 5. 21:59
 10/16 anonim ***** válasza:
50%
Ne olvass indexet. Sűrűn moss kezet. Kéz fogást most kerüld, az arcodat ne piszkáld. Ennyi. Nem lesz bajod,csak a legtöbb újság író csóró és hülye és most tudják fel szedni magukat ezzel a nehezebb hónapokra.
2020. márc. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!