Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Koronavírusom lehet?

Koronavírusom lehet?

Figyelt kérdés

Három hete összeszedtem valamit, köhögtem, tüsszögtem, orrom folyt, minimális hőemelkedésem volt (37,4), gyenge voltam. Mikor azt hittem, hogy felggyógyultam belőle, tegnap elkezdett fájni a torkom, ott van az a gombócérzet, picit köhögök és nehéznek érzem a légutaimat... levegőt kapok rendesen, csak olyan nehéznek érzem a tüdőmet, mintha húzná le valami súly. Nem fáj, meg semmi, lázam nincs, csak kicsit parázok. Nem érintkeztem koronás beteggel, nem voltam külföldön sem, de minden nap tömegközlekedek... attól tartok, hogy az új koronavírust szedtem össze.

Hétfőn tervezek orvoshoz menni, de félek, hogy teljesen hülyének néz a pánik miatt... tesztet így tuti nem fognak csinálni gondolom.



2020. márc. 14. 12:12
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Illetve néha szúr egy pontom a mellkasom, de abba is marad szinte azonnal.
2020. márc. 14. 12:21
 2/12 anonim ***** válasza:
16%
Ha nem múltál el 70 éves, gyakorlatilag teljesen mindegy.
2020. márc. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne menj be az orvoshoz, csak hívd fel!

Kicsi az esély, de elvileg lehetséges, ki tudja, hány fertőző beteg szaladgál már köztünk.

2020. márc. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Hányféleképpen kell elmagyarázni, aki azt hiszi hogy koronás, ne menjen az orvosi rendelőbe, mert csak tovább fertőz!!!! Hívja fel az orvost, aki ha indokoltnak tartja, mentőt fog küldeni érte!
2020. márc. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Hamvas rétihéja ***** válasza:
100%
Ha rendben vagy, akkor felesleges orvoshoz menni, úgysem tudnak semmit sem tenni. Maradj otthon és próbáld ne terjeszteni, szanaszét köhögni, stb.
2020. márc. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
52%

Mondd csak, neked értelmi problémáid is vannak? Miért nem olvasod el meg hallgatod meg amiket ezzel kapcsolatban javasolnak?

NE MENJ ORVOSHOZ. HÍVD FEL. Ő majd megmondja a további teendőket.

Nem hisztizni meg pánikolni kell, hanem azt tenni amit mondanak a nálunk okosabb szakemberek.

Szóval ne is tervezd hogy hétfőn orvoshoz mégy. Hívd fel és majd megmondja mit tegyél.

2020. márc. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Pánik ide vagy oda, az olasz orvos azt mondta, ilyen esetben a legfontosabb, hogy mielőbb cselekedj. Ha tüneteid vannak, rögtön beszélj egy orvossal(azt hiszem), nehogy terjeszd és hogy kigyógyítsanak minél előbb. (remélem helyesen írtam) :)
2020. márc. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 TappancsMancs ***** válasza:

Tilos még az ajtón is kimenni ilyenkor. Van ingyenesen hívható segély telefonszám, azt kell felhívni és majd kijönnek. És! Nem kell félni, mert nem börtönbe kerülsz (ha az kell), hanem ellenőrzött körülmények közé, ahol kapsz enni és inni, stb és figyelnek rád, már ha úgy ítélik meg, hogy kórházi ápolásra szorulsz.


Közérdek, hogy ne menj ki ha gyanúd van.


Információs vonalak (80-as ingyenes):


06 80 277 455


06 80 277 456


[link]

2020. márc. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem valószínű. Az orrfolyás nem jellemző a koronavírusra. A hasmenés jellemzőbb rá. Lehet tüdőgyulladás, megfázás vagy influenza. Nem szabad pánikolni, nem lesz jobb tőle.
2020. márc. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítő és megnyugtató válaszokat! Telefonálok a dokinak hétfőn. :)
2020. márc. 14. 15:17
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!