Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Elkezdenétek pont most, a...

Elkezdenétek pont most, a vírus idején dolgozni új helyen, ha jelenleg nincs munkátok?

Figyelt kérdés

Nem foglalkoztam eddig a koronavírussal, mert alig járok ki a lakásból. Munkát keresek egy ideje és voltam egy interjún kb. két hónapja, ahonnan szokás szerint nem kaptam azóta visszajelzést. Ma felhívtak, hogy a járvány miatti "őrület" miatt felvennének (egészségüggyel kapcsolatos munka). Elég sokat kéne tömeg közlekedni (Budáról Pestre, többszöri átszállással) és már maga a munka is ugye a legveszélyeztetettebb terület.

Az már csak mellékes, de azért bánt, hogy eddig nem kellettem, most meg azonnal ugorjak be a járvány miatt, nem tudni, hogy átmenetileg, vagy hosszabb időre.

Van pénzem még, nem vagyok megszorulva és őszintén szólva eddig örültem, hogy nem kell kimozdulnom, most, hogy lassan már a kijárási tilalmat is bevezethetik akár.

Bár nem vagyok túl öreg, de fiatal sem már, szóval van rá esélyem, hogy elkapnám a vírust és az sem szerencsés, hogy pont a bolondok háza közepette dobnának be a mély vízbe.

Mi a véleményetek? Mit tennétek?



2020. márc. 16. 16:18
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha nem adnak megfelelő védőfelszerelést (fehér overál, maszk stb) akkor esélytelen.


Ezt csak nagyon komoly védőfelszerelésben max.

A tömegközlekedésen is kéne amúgy... de azt lehet le is állítják majd idővel.

2020. márc. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én most nem mennék sehova egy ideig. Csak ha feltétlen muszáj (pl patikába, ételt venni).
2020. márc. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én most inkább keresni se keresek állást, megvárom, míg elmúlik ez az aggasztó állapot. Csak akkor állnék most munkába, ha végképp semmi pénzem nem lenne. Vagy ha behívnának álmaim állására álmaim munkahelyére álomfizetésért, de ez nem hinném, hogy bekövetkezne:))
2020. márc. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Most inkább ne ha szoszerint nem ételre kell a pénz.

Veszélyes lenne.

2020. márc. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat! Megerősítettetek abban, hogy jobb, ha ezt most inkább kihagyom. Egyébként gyógyszertár lett volna... Már csak a legközelebbi kisboltba járok le és ma voltam patikában (az is séta-távolságra van), mert elfogyott egy gyógyszerem, sorban állás volt az utcán.)

Azt még hozzáteszem, hogy pl. a fertőtlenítőkre és a gumikesztyűre is allergiás vagyok, a kezem a szimpla kézmosástól is tiszta seb.. Szóval, így tényleg nem lenne szerencsés.

2020. márc. 16. 17:05
 6/8 anonim ***** válasza:

Áh... ezt csak gázálarcban vállalnám.


Patikába kb azok fognak menni innentől akik az enyhe 80% koronások.

2020. márc. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem 2 hétig fog tartani ez a helyzet, hanem hosszú hónapokig. Ha megteheted, inkább ve vállald el, közben képezheted magad, tanulj nyelvet, stb. De ha kell a pénz, akkor szerezz be védőfelszerelést, talán még nem késő (ebay, vatera, jófogás, stb). Anélkül eszedbe ne jusson elvállalni.
2020. márc. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kitart még a pénzem egy ideig, úgyhogy inkább itthon maradok.
2020. márc. 16. 18:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!