Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szerintetek (! ) meddig fog...

Szerintetek (! ) meddig fog tartani Magyarországon ez a járványhelyzet és mikor kezdik el oltani az embereket?

Figyelt kérdés

2020. márc. 16. 19:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%

A következő 2 hét kritikus lesz. Ha nem lesz ugrásszerű esetszám-növekedés, akkor szépen lecseng. Azonban inkább ennek az ellenkezőjére számítanak: több ezren lehetnek azok, akik tünetmentes/tünetszegény hordozók, hogy hány embert sikerült megfertőzniük, az most fog kiderülni. Nem beszélve arról, hogy pont az érintett generáció mennyire fegyelmezetlen, amíg nincs kijárási tilalom, addig úgy is sz*rnak az ajánlásokra és járkálnak, ha kell, ha nem.

Oltóanyagról egyelőre nincs szó.

2020. márc. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
57%
Július, augusztus.
2020. márc. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
71%
Még nincs is vakcina. legjobb esetben is csak jövőre lesz. Augusztusig kutya világ lesz.
2020. márc. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
66%
Miből gondolod hogy oltani kezdenek? Egyelőre szó nincs oltóanyagról, a válságra készülnek.
2020. márc. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
93%
5: miket hordasz itt össze?...
2020. márc. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
54%

Hát azért szerintem azt mégis csak el lehetne várni, hogy az emberek kijárják az általánost. Szöveges feladat, általános iskola 6. osztály:


Lombardiában van a világ legjobb egészségügye, 10 millióan élnek ott. Az egészségügyük kapacitását 20 ezer fertőzöttnél lépték át, akik 2 hétig betegek. A) Kérdés: Hány évig kell elnyújtani a járványt, hogy mind a 10 millió ember megfertőződjön anélkül, hogy összeomoljon az egészségügy?


B) Szorgalmi feladat: számoljuk ki Magyarországra is, ahol nem ilyen jó az egészségügy, hanem koronavírusos betegek ellátása nélkül is súlyos munkaerőhiány van.

2020. márc. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Zai válasza:
Ha egyszer megjelent itt is marad, ha belehúznak, és az engedélyeztetést is gyorsan meg tudják oldani, akkor talán jövőre lehet oltóanyag, de én inkább 2-3 évre saccolnám. A későbbiekben persze ez is belekerül majd az influenzaellenes koktélba.
2020. márc. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Egy jó darabig még biztos mert az oltóanyagot engedélyeztetni kell meg több elintézni való van vele sajnos.
2020. márc. 20. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szerintem oltóanyagtól függetlenül március végéig bedurvul, ott elér egy kritikus szintet a halálozások száma, ami vagy bír rettentő hatással vagy nem, ezt nehéz megmondani, de úgy legkésőbb április vége felé elkezd lecsengeni, nem lesz már annyi új fertőzött, sokan fognak meggyógyulni is. Oltás - ami nem a rapid módon mindenen áttolt kísérleti verzió - valamikor ősszel vagy jövő tavasszal áll elő.


Ha pechünk van, akkor év végén jön egy második hullám a fertőzéssel, mint a spanyol náthánál.


De én múlt héten még azt hittem, áprilisig már nem zárnak le semmit érdemben, úgyhogy lehet tök máshogy lesz. Ezt szerintem perpill lehetetlen megjósolni.

2020. márc. 20. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
50%
Amíg a nyugdíjasok kint ülnek a téren, NAPOZNAK, és fagyiznak, akkor ez az ország 😲 De a gyerekek be vannak zárva miattuk. Undorító a helyzet. Időd ne menjen ki!!
2020. márc. 21. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!