Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogyan kezelik a kórházakban...

Hogyan kezelik a kórházakban a koronavírusos betegeket?

Figyelt kérdés
Úgy értem,mivel nincs rá gyógyszer,a tüdőgyulladás amit okoz(hat) nem bakteriális,szóval antibiotikum sem ér semmit.. Nem találtam erről cikket,lehet én vagyok béna.

2020. márc. 17. 23:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy. Fekszel az ágyban. Bekötik az infúziót ha kell, kapsz paracetamolt.


Ha sulyosbodik, kapsz palackról oxigént. Illetve lélegeztetést. Már ha van ágy és gép.

2020. márc. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Így (egy idős beteget, a többséget pedig kb sehogy): “ Az első napokban infúziót kapott, vitaminokkal tömték. Igazság szerint a kezelése egy jelentős része abból állt, hogy Gatorade-del (izotóniás sportitallal) itatták. Amikor 38 fok fölé ment a láza, kapott egy kis ibuprofént.”


Forrás: [link]


Valószínűleg egyébként most már nem ibuprofnet, hanem paracetamolt kapna, mert az ibuprofen elnyújthatja a felgyógyulási időt.

2020. márc. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Basszus :(
2020. márc. 17. 23:40
 4/9 anonim ***** válasza:
25%
Mi a probléma? Rájöttél, hogy nincs mitől tartanod, és minden az immunrendszereden múlik?
2020. márc. 17. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

#4, Mekkora görény vagy.


Nem gondolsz arra a több ezer, asztmás, immunbeteg és krónikus beteg fiatalra, középkorúra? Őrájuk miért nem vagy tekintettel? Hiába sportolnak, hiába esznek vitamint, hiába élnek egészségesen, nekik ez nem jött be.


Meg persze az öreg halhat, élt már eleget...

2020. márc. 18. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

1. Otthon át lehet vészelni, de ha kórházba kerülsz:


a) kevésbé súlyos esetben infuzió (Hogy ne száradj ki!)

b) az infúzió tartalmaz, lázcsillapítot, vitaminokat

c) adhatnak egyéb viruláns szereket is.

d) ha súlyos a helyzet akkor lélegeztetőgép

e) erről nem tudok sokat, de ha még ennél is súlyosabb akár altatásba is helyezhetnek szerintem.

2020. márc. 18. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Illetve ezen kívűl egyéb gyógyszereket is kaphatsz, mert szepszis is kialakulhat a szervezetbe. De ezek mind a legsúlyosabb esetek... Az emberek 85%-a enyhe tünetekkel vészeli át.
2020. márc. 18. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A lélegeztetéshez altatva van a beteg, különben kiszedné a csövet.

És igen, infúzió folyadék éa elektrolit pótlására, immunerősítő vitaminok mint B, D, C, E és társai. Sz.e. láz-és fájdalomcsillapítás paracetamollal, tramadadollal (kettő együtt hatékonyan csillapítja a lázat), priznic magas láznál még. O2 adása, gyulladáscsökkentők adása.. Súlyos esetnél keringésgámogatás gyógyszerekkel, és lélegeztetés (asszisztált vagy teljes) géppel, és közben propofolos altatás.

2020. márc. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
antibiotikumot nem írtátok, csak az esetleges bakteriális felülfertőzések miatt
2020. márc. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!