Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi igaz ebből a karantén...

Mi igaz ebből a karantén dologból mennyire lesz ez komoly? Tényleg ilyen veszélyes mint azt ahogy mutatják vagy csak pánik keltés?

Figyelt kérdés
2020. márc. 20. 10:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%

Tesa! Szet van esve az egesz Vilag! Szerinted vicc, vagy panikkeltes?


Picit lassu a felfogasod … nagy gaz van! De figyu, nem kell felfogni, eleg ha hiszel a szemednek.

2020. márc. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
59%
Nézz meg néhány olasz statisztikát. Az első fertőzéstől számított negyvenvalahanyadik napon vannak, rengeteg halott, fertőzött, és csak romlik a helyzet.
2020. márc. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
48%

Az a helyzet hogy sem ennek a kérdésnek, sem a rá adott válaszoknak nincsen semmi értelme. Mi a kérdés? Mit jelentenek ezek a válaszok? Ti KONKRÉTAN miről beszéltek?


[link]


Itt vannak a fontosabb adatok, a többi csak hangulatbeszéd.

2020. márc. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Látszik, hogy képtelen vagy az általad linkelt oldalt értelmezni. 40 nap alatt 3400 halott az semmi?
2020. márc. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
31%

80 éves átlagéletkorral? Igen, kb. semmi. 6 hónap alatt 10ezer halott szintén nem túl sok. Havonta meghal annyi az összes többi fertőzésben egyenként. Különben én nem véleményeztem az adatokat, nem mondtam, hogy semmi vagy nem.

Csak én nem hangulatot kelteni jövök ide, tényekről szeretek beszélni, nem ilyen riogató nagymama stílusban sápitozni, hogy nézdmegöcsém, meg olaszoknáismivan.

2020. márc. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
63%
Uccsó. Az azért remélem világos, hogy gyorsulva terjed...Ez alapján mondj inkább céleményt, mert ha a trend folytatódna, akkor tényleg bajban vagyunk...
2020. márc. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
2020. márc. 20. 10:57
 8/12 anonim ***** válasza:

Világos, hogy exponenciálisan növekszik. Világos, hogy amivel összehasonlítom, sokkal több ember fertőzött, mint ezzel.

Én nem is mondtam sosem, hogy ez semmi lenne. De ennek a fajta eszmecserének semmi értelmét nem látom, hogy "nézdmeg ittismivan ezis bevan zárva uristen meghaltak" ez csak hangulatkeltésre jó.

Majd egy 3-4 hónap múlva látunk annyi lezárt esetet amiből érdemi következtetést lehet levonni. Jelenleg torzak a számok iszonyatosan.

De még így is azt látjuk, hogy a 80 éven felüliek 20%a hal bele! Vagy 80% túléli? 80 éven feletti beteg vénemberek 80%a túléli... vagy 20%uk belehal. Ugye, nézőpont kérdése.

2020. márc. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Igen, torzítanak a számok, ez tény.

Ami biztos, hogy az influenza jóval több fertőzött mellett sem barmolja szét így az egészségügyi rendszert a maga ismert kb 0,1%os halálozási arányával.


Másik dolog: Nézzük a kicsit fiatalabb, mondjuk 50-60 közi korosztályt. Eddig annyit látunk, hogy azoknál 98.4% a túlélés.

Cukorbetegeknél, magas vérnyomásosoknál 94%. (Ezektől kis hazánkban sokan szenvednek).

DE! Ezek valóban jó esélyeknek tűnnek, ha pl szerencsejátékról beszélünk, azonban ha a túlélésünk a tét, a 94% esély igenis félelmetes...

2020. márc. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Hát ja. De az influenza esetében sokkal nagyobb számok alapján jön ki a halálozás és sokkal könnyebb diagnosztizálni, évi többszáz millió emberből jön az adat, nem 80 ezer lezárt esetből. Ahogy telik az idő, egyre csökkenni fog a halottak aránya, ez törvényszerű. Kérdés, hogy meddig? 2%ig? 0.2%ig? Nem lehet megmondani most.

Az eüt meg azért terheli ennyire mert eddig nem volt ilyen vírus... új. Nincs immunitása az embereknek és nem számoltak vele eddig az eüben.

2020. márc. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!