Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szerintetek hány fertőzött...

Szerintetek hány fertőzött lesz Magyarországon?

Figyelt kérdés
2020. márc. 24. 00:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Szinte lehetetlen, hogy elkerüljük a tömeges fertőzést. Szerintem több ezer, akár több tízezer. De ezek a számok valójában csak a felderített esetek, sokakon átmegy csekély tünettel.
2020. márc. 24. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem mint egy influenza idején. 2 millió fertőzött, és több mint 4000 halott. Ugyanis ennyi minden évben a magyarországi statisztika.
2020. márc. 24. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Érdekesebb kérdés, hogy mennyi amit bevallanak konkrétan....
2020. márc. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
én az olasz példábol indulnék ki. az ottani eredményt elosztanám hattal, a lakosság arányai miatt, s ezt az eredményt tizzel, mert sokkal korábban kezdtunk el nagyon szigoruan védekezni, a hazai fertőzések kezdetekor az időjárás nekunk drukkolt, sokkal több informácioval rendelkeztunk, mit kell tennunk, és a lakosság össszetétele s fiatalabb. ugyanakkor nem a fetözötteket nézném, mert ez egy rendkivul szubjektiv adat nálunk a pénz s erőforrás inkább a hatások kezelésére megy nem pedig a fertőzés tényének a megállapitására (ez is egy jo pont nekunk) igy ezeket az adatokat értelmetlen összehasonlitani. de hogy hányan halnak bele az egy elég fix szám. ennek megfelelően mai pillanatnyi helyzetet nézve 10000/6/10=167 halott, csak ezzel az a baj, hogy a pillanatnyi adatot mutatja amikor Olaszországban még tombol, s nem tudni ez a tetőpont e vagy sem. Vagyis ezalapján 167 még a tetőpont elött meglesz nálunk, és még az se biztos hogy ennek a duplája lesz csak. Figyelembe véve hogy az alap amiből kiindultam nem a tetőpont feltételezem, hogy mégegyszer ennyi lesz a lecsengés szakaszában- bár az gyorsabb lesz ugyanakkor a mostani szám nem a csucsot jelenti. Ez eddig kb 300 halott. És figyelembe véve a lakosság enitens részét akik ma is mászkálnak komolyabb védelem nélkul - kortol fugően padokon trécselnek, vagy buliznak, illetve hallottam olyan futárrol aki védőfelszerelés nélkul dolgozik - szerencsére ellenpéldát is láttam, saját szememmel láttam szemeteseket mindennemű védőfelszerelés nélkül, pedig minden ami fertőzésgyanus most a kukában landol, én beszámitok mégegyszer ennyit az Olasz mai példa és a tényleges csucs közé, vagyis ha a saját becslésemet nem kerekitem akkor 3*167=501 halott. Mivel abban reménykedem, hogy ezt jo páran elolvassák, talán százan, amit irtam, s nemtetszésuket ugy fejezik ki, hogy jobban betartják az előirást, egy halottal kevesebb lesz, vagyis ötszáz. De a kerek eredmény véletlen, valoszinu nem kereken ennyi lesz. De cáfoljatok meg, hogy sokkal kevesebb lesz. Ennek a leghatékonyabb modja az, hogy ha csak tehetitek, otthon maradtok.
2020. márc. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!