Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ez koronavírus lehet vagy...

Ez koronavírus lehet vagy csak simán bekapcsolt a hipochondriám?

Figyelt kérdés

30 éves vagyok, ma először este érzem hogy mint ha kevesebb levegőt tudnék venni. Pár napja esténként felriadtam, szintén levegő után kapkodva, aztán aludtam tovább. A mellkasomban éreztem nem rég pár napig valami furcsa fájdalmat, de enyhe volt. trüsszögni szoktam, lázam szerintem nincs.


Sokat olvasom ezeket a legújabb járvány híreket, be is vagyok zárkózva már azért 2-3 hete, és be szoktam képzelni bizonyos betegségeket, szóval akár ettől még lehet ténylegesen korona is? Ez a nehézlégzés ami kicsit meglepett csak.


2020. márc. 24. 23:48
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja és ma vettem be egy algopyrint, mert reggel fájt a fejem. És mint most megtudtam abban van ibuprofen, ami állítólag súlyosbítja a koronavírust.
2020. márc. 24. 23:56
 2/9 anonim ***** válasza:

Tök mindegy, hogy az-e, mivel kezelés nincs rá... amég kapsz levegőt sztem ne törődj vele hogy koronavírusod van-e, lévén 90%ban enyhe tünetekkel jár... de ez amit leírsz nekem úgy hangzik mintha teljesen be akarnád mesélni magadnak hogy re biztos koronás vagy. Ez a nagy levegővétel tipikusan ilyen pszichológiai. Most hogy ezt elolvastam én is ha veszek egy nagy levegőt légszomjat érzek... nem tünete a vírusnak.


Sztem kár foglalkozni vele hogy koronás vagy-e vagy nem, tekintve hogy többszázezren azok, és sose tudták meg magukról, akik enyhe tünetekkel átestek rajta... ugxanúgy próbálj otthon maradni mint eddig azt annyi

2020. márc. 25. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Amúgy az ibuprofén nem a koronavirust súlyosbítja hanem a vérlemezkék számát csökkenti, ezáltal gyengíti az immunrendszert (de nagyon kis mértékbwn pl. szteroidokhoz képest), minden fertőzés esetén.
2020. márc. 25. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Van valami olyasmi mondás, hogy amiért hipochonder vagy, nem biztos hogy nem vagy beteg😄 viszont esetedben szerintem sincs ok az aggodalomra, mert ha még a koronavírus is (amit nem hiszek), akkor se tudnak vele mit kezdeni. Ne aggódj emiatt, ha egészséges vagy akkor átvészeled pikk-pakk.
2020. márc. 25. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem is kohogsz, szoval nem valoszinu.
2020. márc. 25. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem 100% de köhögés mindig van valami ha elkaptad. A fulladást már beképzeljük, én is és soha nem szoktam de este picit elírtam magam minden ok nélkül a bezártságtól gondolom.
2020. márc. 25. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha lázad nincs és nem köhögsz, akkor nem valószínű.

Szorongástól lehet ilyen.

2020. márc. 25. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

de köhögök egyébként több hete, nem is értem miért. Csak nem olyan durván, hanem ilyen kis köhintések.

Nem cigizek.

2020. márc. 25. 07:11
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Idegtől is lehet, bebeszéled és köhögsz, félre is lehet nyelni az idegtől még nyálat is. Nekem sokszor csak fáj a torkom, kapar az idegtől, pl ha valahol ( egy nagyon fontos eseményen ) szerepelnek kell előtte hetekig. Most is kapar, sőt izzadok is, de szerintem az idegtől. De muszáj megnyugodni, mert ez így tényleg gyengíti az immunrendszert és a végén még tényleg elkapunk valami szart.........

2020. márc. 26. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!